Kayıp Leyla'nın acı sonu “Eşim Beni Öldürecek” Demişti, 15 Gün Sonra Cansız Bedeni Bulundu

Sakarya'da eşinin kendisine şiddet uyguladığını ve öldürüceğini ihbar ettikten sonra ortadan kaybolan 53 yaşındaki Leyla Demir'in cansız bedeni Sakarya Nehri’nde bulundu.

13 Şubat'ta Adapazarı ilçesi Doğancılar Mahallesi’nde yaşayan Leyla Demir, 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayıp, eşinin kendisine şiddet uyguladığı ve öldüreceğini söyleyerek yardım istedi. İhbar üzerine Adapazarı Jandarma Komutanlığı ekipleri, Leyla Demir'in evine gitti. Leyla Demir'in eşi, ekiplere tartıştıklarını ve karısının evi terk ettiğini söylediği öğrenildi. Leyla Demir'e ulaşamayıp, telefon sinyalini takip eden ekipler, evlerinin yakınındaki Sakarya Nehri'nin kenarında Leyla Demir'in telefonunu ve başörtüsünü buldu. Ortadan kaybolan 53 yaşındaki Leyla Demir için AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve sivil toplum kuruluşları, günlerce Sakarya Nehri'ni havadan, karadan, su altı ve üstünde arama kurtarma çalışmaları yürüttü.

ACI SON "Cansız Bedeni bulundu"

Günlerce süren arama kurtarma çalışmaları neticesinde Leyla Demir’in cansız bedeni, telefonu ve başörtüsünün bulunduğu bölgenin yaklaşık 17 kilometre uzaklığında bulunan bir taş ocağı yakınında bulundu. Sudan çıkarılan Leyla Demir’in cansız bedeni, olay yerinde yapılan ilk incelemelerin ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsündeki Otopsi Merkezi'ne gönderildi. Öte yandan, cansız bedeni Sakarya Nehri'nde bulunan Leyla Demir'in ihbarı sonrasında gözaltına alınan eşi, ifadesinin alınması ardından serbest bırakılmıştı. Olayla ilgili soruşturması devam ediyor.
1 ay önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]