Kadınlara Çağrı: Günlerinizi Camide Yapın

Çağrı Merkezleri
Çağrı Merkezleri
çağrı merkezi hizmetleri
12 yıl önce

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, kadınlara ilginç bir çağrıda bulundu.

Cuma namazı sonrası camide namaz kılan kadınlarla sohbet eden Bardakoğlu, "Sizleri camide görmekten mutluluk duyuyoruz. Camilere her zaman gelebilirsiniz. Burada her türlü faaliyetinizi yapabilirsiniz. Gününüzü, gecenizi burada yapın." dedi.

Ankara Çukurambar'da Gözüm kardeşler tarafından yaptırılan caminin açılışını yapan Bardakoğlu, camide kadınların daha rahat namaz kılmalarını sağlamak için hazırlanan mekânları gezdi. Kadınların, camilerde asli unsur olarak yer almasını istediklerini belirten Diyanet Reisi, "Kadınlar, cemaatin ayrılmaz parçası olmalı. Bayanların izbe yerlerde, perdelerle bölünmüş, kenarda köşede değil, cemaatle hem fiziki olarak hem de gönül olarak birleşebileceği yerlerde namaz kılmasını istiyoruz. Cami içindeki dini irşattan azami derecede yararlanmalarını arzu ediyoruz." diye konuştu.

Gözüm kardeşlerin annesinin ismini taşıyan Firdevs Hanım Camii'nde bin 600 kişi aynı anda namaz kılabiliyor. Bayanlar için özel ibadet yeri, sıcak su ile abdest almalarına imkân veren şadırvan ve özel konferans salonu bile yer alıyor. Alttan ısıtmalı olan camide, Selçuklu mimarisini yansıtan alanlar bulunuyor.

ZAMAN