Gül'ün Güzergahında Büyük Patlama

 Cumhurbaşkanı Gül ve konvoyu, Esenboğa Havalimanı'ndan konutuna giderken büyük bir tehlike atlattı.  Cumhurbaşkanı Gül'ün konvoyunun geçişi sırasında patlama meydana geldi.

Benzin istasyonunda LPG dolumu sırasında çıktığı belirtilen patlamadan konvoydaki araçlar etkilenmezken çevrede yoğun güvenlik önlemleri alındı. Yangına Ankara Büyükşehir Belediyesi, Pursaklar, Akyurt ve Çubuk Belediyesi itfaiyeleri müdahale ediyor.Yanan LPG tankına köpük sıkılıyor, ancak müdahaleye karşın tanktan alevler yükseldiği görülüyor.

Yangın nedeniyle Esenboğa yolu üzerinde güvenlik önlemleri alınırken, benzin istasyonunun elektrik kontağının da kapatıldığı ve benzinliğin yangının hemen ardından boşaltıldığı kaydedildi.

Sarayköy mevkiindeki bir benzinliğin arka tarafında bulunan LPG tankında çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Faruk Kurutuz, yangında sabotaj olasılığının bulunmadığını, boşaltım yapan tankerlerden birinin boşaltımı sırasında meydana gelen gaz sızıntısının parlaması nedeniyle yangının çıktığını söyledi.

Parlama sonucunda çıkan alevlerin akaryakıt istasyonunun sistemine sirayet ettiğini aktaran Kurutuz, yangının bu nedenle büyüdüğünü kaydetti

Büyük Alışveriş Mağazaları
Fabrika ve Büyük Tesisler
küçük ve büyük baş hayvan tenteleri
13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]