Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

İtfaiye personeline ilk yardım eğitimi verildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Sağlık İl Müdürlüğü ile imzaladığı protokol neticesinde ilkyardım eğitimlerine başladı.

Büyükşehir İtfaiyesi ile Sağlık İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında itfaiye personeli, olası kötü senaryolarda hayati öneme sahip ilkyardım konusunda ayrıntılı bilgilendiriliyor. Şehirde yaşanan kaza ve yangınlara ilk müdahalede bulunan itfaiye personeli, genel ilkyardım bilgileri, olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, hava yolu tıkanıklıkları ve diğer başlıklarda hayati öneme sahip bilgileri işin uzmanlarından aldı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı, “İl Sağlık Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol ile personelimize ilkyardım eğitimleri veriyoruz. Eğitimlerimiz sene sonuna kadar devam edecek ve şehirde bulunan tüm itfaiye personeli bu eğitimlere katılacak. Daha önce bu eğitimi almış olan personelimize de yenileme eğitimi vereceğiz. Uygulamalı olarak gerçekleştirdiğimiz eğitimler sonucunda yapılacak sınavda başarılı olan personelimiz Sağlık Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacak” dedi.

Arancı, “Boğulma, kırık, çıkık ve kanama gibi her türlü ilaçsız müdahaleyi sağlık personeli gelmeden itfaiyecilerin doğru bir şekilde yapması çok önemlidir. Bu gibi durumlarda yanlış müdahale kazazedenin hayatına mâl olabilir. Dolayısıyla alacağımız eğitimler ile doğru yaklaşım ve müdahaleyi öğreneceğiz. Amaç kazazedeye hiçbir zarar vermeden normal yaşamına geri döndürmektir” ifadeleri kullandı.
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle