İşte Serdivan'daki hizmet binasının maliyeti

Sakarya’nın Serdivan İlçesinde yapımı tamamlanan Yeni Hizmet Binasının tanıtımı Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar tarafından yapıldı. Tanıtıma Sakarya’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.

Basın mensuplarını makam odasında ağırlayan Başkan Alemdar hizmet binasındaki tüm birimleri tek tek tanıttı. Mimarisi ile dikkat çeken yeni hizmet binasının Selçuklu ve Osmanlı Mimarisinin izlerini taşıdığını anlatan Başkan Alemdar, "Bu binanın Türkiye’de bir başka örneği daha yok. Fotokopi çekilerek yapılmış bir bina değil. Geçmişin mimari esintileri ile geleceğin teknolojisi kullanılarak hazırlanmış bir bina. Yüklenici firmamız ihaleyi herşey dahil anahtar teslim 10 milyon TL’ye maloldu" dedi.

Hizmet binasında yapılan ve 465 koltuk kapasiteli Kültür ve Kongre Merkezi ile Sosyal İşler Müdürlüğü’nün bina dışında ayrı girişleri olduğuna dikkat çeken Alemdar, "Bu birimlerimiz belediyemizin kapalı olduğu zamanlarda da hizmet verebilecek şekilde tasarlandı. Kültür ve Kongre Merkezimiz Devlet Tiyatroları'ndan bilirkişilerin yönlendirmesi ile yapıldı ve her ay en az bir oyun bu salonumuzda sahnelenecek. Ayrıca binamızın alt katında Evlendirme Dairesi'nde bir de düğün salonu yaptık" dedi.

Başkan Alemdar bina hakkında ortaya atılan bazı iddialara da gönderme yaparak; "Binamız imar kanunları dahilinde yapıldı. Yola taşması söz konusu değildir. Yüksekliği de tamamen imar kanunları çerçevesindedir" dedi.

Başkan Alemdar Basın mensupları ile yeni hizmet binasının önünde fotoğraf çektirdi.

Serdivan
perma maliyeti
9 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]