İşte Rektör Elmas'ın ağzından Sakarya Üniversitesi

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, üniversitenin başarıları ve faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

SAÜ'de Rektör Muzaffer Elmas, üniversitenin faaliyetleri, kazandığı ödüller ve gelecek planlamaları hakkında önemli açıklamlar yaptı.

Rektör Elmas yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

"Sakarya Üniversitesi, kalite yolculuğunda 2010 yılında Ulusal Kalite Ödülü’nü, ve nihayet 2015 yılında Avrupa EFQM Mükemmellik Ödülü’nü alarak kalite anlamında başarısını ispatlamıştır. Sakarya Üniversitesi, Türkiye’de Avrupa Mükemellik Ödülü’nü alan ilk ve tek üniversitedir.

Sakarya Üniversitesi, 2016 yılında ise, Avrupa Üniversiteler Birliği’nin (EUA) Kurumsal Değerlendirme Programı tarafından başarılı bir değerlendirme sürecinden geçmiştir.

Sakarya Üniversitesi’ni dünyanın önde gelen üniversiteleri arasına sokmak için yaptığımız çalışmaların sonucunu yavaş yavaş almaya başladık. Üniversitemiz her alanda bir yükseliş grafiği çizmekte, bir dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Sakarya Üniversitesi, diplomasına dünyada geçerlilik sağlayan ECTS ve DS etiketlerini yeniden almıştır. Ders programlarını evrensel standartlara ulaştıran Sakarya Üniversitesi 43 programda akreditasyonu sağlayarak, verdiği eğitimin dünya standartlarında olduğunu belgelemiştir.

Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda Ar-Ge ve inovasyona büyük önem veren üniversitemiz, bünyesinde kurduğu Teknokent, kısa sürede Türkiye’nin en başarılı teknokentleri arasına girmiş, 2014 yılında aldığı ödülle bu başarısını perçinlemiştir.

Üniversite-sanayi işbirliği ile uygulamaya dönük yönünü güçlendiren Sakarya Üniversitesi, akademik anlamda da başarısını yukarılara taşımıştır. Uluslararası makale ve proje sayısını üçe katlayan Sakarya Üniversitesi URAP 2015-2016 Türkiye sıralamasında 20 basamak birden yükseldi. Bir önceki sıralamada 54’üncü sırada yer alan Sakarya Üniversitesi, Türkiye’deki 136 devlet ve vakıf üniversitesinin değerlendirildiği sıralamada 522 puanla 34’üncü sıraya yerleşti.

Sakarya Üniversitesi, 2015 yılı itibariyle “En Girişimci & Yenilikçi Üniversiteler” sıralamasında 24 sıra birden yükselerek ülkemizin en girişimci üniversiteleri arasında yerini almıştır.

Değerli Basın Mensupları;

Üniversitemiz her alanda emin adımlarla başarılarını ileriye taşımaya kararlıdır. Tüm bu başarılarımızda ve ilerde olmayı amaçladığımız hedeflerimize ulaşmada paydaşlarımızın katkısını yadsımıyoruz. En önemli paydaşlarımızdan birisi olan Sakarya basını, bu anlamda bizim için çok kıymetli bir yere sahiptir.

Üniversite tercih dönemine girdiğimiz bu süreçte, Sakarya Üniversitesi’ni daha yüksek puan diliminde yer alan öğrenciler tarafından tercih edilmesi noktasında katkı ve desteklerinizi bekliyoruz."
6 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]