İşte Ramazan'ı en iyi anlatan fotoğraflar

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Fotoğraf Yarışmaları’nın 14’üncüsünde kazananlar belirlendi.

‘Ramazanda Sakarya’ konulu yarışmada; 52 sanatçının 232 eserinin arasından, Burhan Pehlivan Tozlu Camii’nde çektiği fotoğrafla birinci oldu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı 14. Fotoğraf Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Bu yıl ‘Ramazanda Sakarya’ temasıyla gerçekleşen yarışmaya 52 sanatçı, 232 eseriyle katıldı. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, Fotoğraf Sanatçısı İbrahim Zaman, Marmara Üniversitesi Fotoğraf Bölüm Başkanı Prof. Dr. Barbaros Gürsel, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Oğuzhan ile Fotoğraf Sanatçıları Cihat Çavdar ve Servet Sezgin’den oluşan seçici kurul, birinciliğe Burhan Pehlivan’ın Tozlu Camii’nde çektiği fotoğrafı layık gördü.

Ödül töreni ve sergi


Yarışmaya ilgi gösteren sanatçılara teşekkür eden Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, ödül töreni ve sergilemenin 1 Eylül Pazartesi günü saat 19.00’da, Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirileceğini açıkladı. Aktürk, “Şehrimizin kültür sanat hayatına katkı sağlamak amacıyla düzenlediğimiz fotoğraf yarışmasında derecelendirmeleri belirledik. Tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde bu tür etkinliklerin sayısını daha da arttırarak, hemşerilerimizi sanatın her dalına teşvik etmeye devam edeceğiz” dedi.

İşte dereceye girenler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı 14. Fotoğraf Yarışması’nda derece, mansiyon ve özel ödül kazanan isimler ise şöyle; Birincilik Ödülü: Burhan Pehlivan, İkincilik Ödülü: Gürcan Çakar, Üçüncülük Ödülü: İsa Cıda olurken, 1. Mansiyon Ödülü: Alaattin Şenol, 2. Mansiyon Ödülü: İsa Cıda, 3. Mansiyon Ödülü: Mehtap Öztürk. SATSO Özel Ödülü ise, Mustafa Sevi, SAGÜSAD Özel Ödülü ise Burak Söz\'ün oldu.
ramazan
8 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]