Ali İnci'den zafer sonrası balkon konuşması

Katlanır Cam Balkon Sistemleri
Katlanır Cam Balkon Sistemleri
Balkon güneşliği
Zafer Yayınları
8 yıl önce
AK Parti Hendek İlçe Teşkilatı, Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının açıklanmasıyla havai fişekler eşliğinde coşkulu kutlama yaptı.

AK Parti Hendek İlçe Teşkilatı önünde toplanan kalabalık yeni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın balkon konuşmasını dinledi.

AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu toplanan kalabalığa ‘Erdoğan Gönüllüleri’ diye seslenerek başladığı konuşmasında , “ Herkese verilen destekten dolayı teşekkür ediyorum. Aldığımız bu tarihi başarı, teşkilatımızın tüm kademelerinde görev yapan herkese, tüm Dünyaya, ülkemize, ilçemize hayırlı olsun. Türkiye tarihinde ilk defa Türk Milleti kendi Cumhurbaşkanını kendisi seçti. Önceden Türkiye Büyük Millet Meclisi Cumhurbaşkanını seçerken, yapılan referandum ile halk kendi iradesiyle Cumhurbaşkanını seçti. Yeni Cumhurbaşkanımız ile birlikte hedef 2023 yolunda, yeni Türkiye, güçlü Türkiye için daha emin adımlarla, daha hızlı bir şekilde mazlumun yanında olmaya hep birlikte devam edeceğiz. Hepimize hayırlı olsun, teşekkürler Hendek “ dedi.

"Bu coğrafyanın kaderi değişecek"

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci de coşkulu kalabalığa seslenerek,“ Türkiye şu anda çok önemli bir noktada, bir geceye tanıklık ediyoruz, bir güne tanıklık ettik. Her birinizin çocuklarınıza, torunlarınıza söyleyeceğiniz önemli bir olay vardır. Onlara, ben Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanını seçmek şerefine eriştim ve oy verdim, diyeceksiniz. Bu başarı Hendek halkının başarısıdır, hepinizi kutluyorum. Biz Başbakanımız ile 1991 yılında yola çıktık. 1994 Yılında birlikte belediye başkanı adayı olduk. Hendek her zaman Başbakanının yanında oldu. Başbakan oldu, Türkiye’nin kaderini değiştirdi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu İstanbul’un, kaderini değiştirdi. Şimdi Cumhurbaşkanı olarak Türkiye’nin değil, bu coğrafyanın kaderini değiştirecek Allah’ın izniyle. Hepimiz arkasındayız” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından havai fişek gösterisi yapılarak kutlamalar son buldu.