İlçemiz, Batı Karadeniz'in Turizm Cenneti Olacak

Turizm, Tatil ve Konaklama (Oteller), Havuzlar
Turizm, Tatil ve Konaklama (Ot…
Turizm, Seyahat Acentaları ve Hac - Umre Organizasyonu
Turizm, Seyahat Acentaları ve …
Batı ladini
adapazarı batı dilleri merkezi
13 yıl önce
Sakarya Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, turizm merkezi olan ilçenin tanıtımı için ellerindeki tüm imkanları kullanacaklarını belirterek, "Hedefimiz 1 milyon yerli turisti ilçemize çekmek." dedi. İspiroğlu, ilçenin Batı Karadeniz Bölgesi'nin turizm cenneti olacağını söyledi.

29 Mart Yerel Seçimleri'nde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nden Karasu Belediye Başkanlığı'na seçilen Mehmet İspiroğlu, düzenlediği basın toplantısında, gerçekleştirecekleri projeler hakkında bilgi verdi. İspiroğlu, Belediye Başkanlığı'nda düzenlediği toplantıda, ilçenin önemli bir turizm merkezi olduğunu kaydetti. Turizm sezonuna çok az bir zaman kaldığını ifade eden İspiroğlu, ilçeye gelen yerli turist sayısını arttırmayı hedeflediklerini ifade etti.

İlçeyi, kabuğundan çıkartarak bölgenin en gözde turistik ilçesi haline getirip dünyaya kapılarını açacaklarını bildiren İspiroğlu, şunları söyledi: "İlçeye hizmet vermek için geldik ve hizmet edeceğiz. Yıllarca tanıtımı olmayan, hiç bir yerde tanıtımı yapılmayan bu şirin ilçemizi tanıtmak için elimizden gelen imkanları seferber edeceğiz. İlçemizi bütün dünyaya duyuracağız. İlçemiz için gerekli neyse onu yapacağız. Hedefimiz 1 milyon yerli turisti ilçemize çekmektir. İlçemiz Batı Karadeniz'in turizm cenneti olacaktır."

"YATIRIMCILARA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ"

İlçede kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile ilgili olarak Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile çalışmalar yapacaklarını kaydeden İspiroğlu, "İlçemizde işsizlik var. İlçeye yatırımcıları çekerek işsizlere iş, aşsızlara aş sağlayacağız. OSB'nin şu anki yerini değiştireceğiz. OSB'nin kurulacağı yer için SATSO ile çalışmalarımız olacak. Karşılıklı fikir alış verişi yapacağız. Gerekli görülen yere OSB'yi kuracağız. Sanayi alanında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Yatırımcıyı ilçemize davet ediyoruz.Yatırımcılar için belediye olarak kendilerine her türlü yardımı yaparak her türlü desteği vereceğiz" diye konuştu.

Ayrıca, sahilde denizin yıktığı evlerle ilgili olarak gerekli önlemlerin alınacağını anlatan İspiroğlu, evlerin korunması amacıyla dalga kıranlar yapacaklarını dile getirdi. İspiroğlu, ilçeye yurt dışından gelen hayat kadınları ile ilgili olarak Kaymakamlık'la birlikte hareket ederek soruna çözüm bulacaklarını belirtti. Toplantının ardından İspiroğlu, gazetecilerle birlikte sahil bölgesinde incelemelerde bulundu.