Hendekli Karateciler Yine Göğsümüzü Kabarttı

13 yıl önce
Balıkesir’de yapılan 23 yaş altı Balkan Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Hendekli karateciler Büşra Tosun ve Kerem Ali Zeren şampiyona da bronz madalya alarak göğsümüzü kabarttılar.

Ümit bayanlarda 54 kiloda mücadele eden Büşra Tosun Yunanlı rakibine yenilerek üçüncü olurken, 52 kiloda ümit erkeklerde mücadele eden Kerem Ali Zeren’de Romanyalı rakibine yenildi ve şampiyonayı üçüncü olarak tamamladı. Yurda dönen sporcuları makamında kabul eden Hendek Belediye Başkanı Ali İnci sporcuları başarılarından dolayı kutladı. Başkan İnci spora ve sporculara belediye olarak her zaman destek olacaklarını sporda hedeflerinin dünya şampiyonları yetiştirmek olduğunu söyledi.

23 yaş altı Balkan Karate Şampiyonası’nda mücadele eden iki sporcusunun aldığı başarıdan dolayı memnun olduğunu belirten Hendek Belediyesi Karate Kulübü Antrenörü Nurkan Kayacık, ise  “ Sporcularımızdan çok daha iyi sonuçlar bekliyorduk. Fakat burada üçüncülük kısmet oldu. İlk uluslar arası turnuvada çok daha iyi sonuçlar alarak bize daha büyük gururlar yaşatacaklarına inanıyorum. Sporcularımı aldıkları başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Bu düzenli ve disiplinli çalışmanın sonucudur ”dedi.