Hasan Alişan “Küçük hesaplar içinde olmayalım”

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan terör faaliyetlerinin birlik ve kardeşliği daha da pekiştirdiğini belirterek, “Birbirimize düşmemiz için keyifle beklerlerken, inatla birbirimize sarılıyoruz” dedi. 

Alişan sosyal medya hesabından, yaşananlardan ders alınmasını istedi ve teröre karşı tek vücut olunması çağrısında bulundu. Terör örgütlerinin kayıtdışı ekonomiden beslendiğine dikkati çeken Alişan, kayıtdışı ile mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizdi. 

İşte SESOB Başkanı Alişan’ın twitterdan yaptığı o çağrı:

“TERÖR, BİRLİK VE KARDEŞLİĞİMİZİ DAHA DA PEKİŞTİRDİ”
“Ülkemizde yaşanan terör örgütlerinin faaliyetleri birliğimizi, kardeşliğimizi ortadan kaldırmak yerine daha da pekiştirmiştir.
İşte bizi biz yapan da bu özelliğimizdir. Birileri birbirimize düşmemiz için keyifle beklerken, inatla bizler de birbirimize sarılmaktayız.

“TEK VÜCUT OLALIM”
Bundan hepimiz ders almalıyız, bundan sonra her türlü bölücü faaliyet karşısında tek vücut halinde bayrağımızın altında olmaya devam edelim.
Terör örgütlerinin kurutulması için güvenlik kuvvetlerine, ilgililere, vatandaş olarak yardımcı, destekçi ve paydaş olunmalıdır.

“KAYITDIŞI İLE MÜCADELE EDELİM”
Kayıtdışı ticari faaliyetlerin gelirleri terör örgütü kaynaklarından önemli bir gelir sağladığını biliyoruz. Kayıt dışı mücadelede olmalıyız.

“YETER Kİ KÜÇÜK HESAPLAR İÇİNDE OLMAYALIM”
Bu konuda meslek kuruluşları, Emniyet ve diğer ilgililere işbirliği içinde olmaya da devam edilecektir. Yeter ki küçük hesaplar içinde olmayalım.
Emniyet ve ilgililerin bu tür kaynak sağlayan yerleri bilip de sessiz kalması söz konusu değildir. Mücadele hepimizin mücadelesi olmalıdır.”
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
f40aed35c1f512b851900ed538b6e6a6@