ENKA'nın İsviçre Gezisi

Adapazarı ENKA Okulu, Matematik Öğretmeni Bahar Karatay ile İngilizce Öğretmeni Useyyid Gökçen’in liderliğindeki sekiz lise öğrencisi İsviçre’de bulunan ZIS (Zurich International School) kardeş okullarını ziyaret amacıyla 27 Ocak 2008 Pazar günü bir hafta süren geziye çıktı.

Öğrencilerine yurt dışı deneyimi katmak ve onların yabancı dillerini geliştirmek amacı ile düzenlenen gezide Zürih şehir turunun yanı sıra Türkiye için tarihi önemi olan Lozan, Montrö ve Cenevre gibi şehirler de gezilerek öğrencilere tarih bilinci oluşturuldu. İsviçre'nin Cenevre kentindeki Birleşmiş Milletler Binası, rehber önderliğinde görülerek toplantılar, üye ülkeler, organlar vb. konularda öğrenciler bilgilendirildi.

20. yüzyılın en büyük sanat akımlarından biri olan dadaizmin başladığı yer olan Zürih şehrinde bu akımın başladığı yerlere gidilip yakından incelediler. Öğrenciler, İsviçreli ailelerin yanında kalarak yabancı bir ülkenin aile yapısını, örf ve adetlerini yakından inceleme olanağını buldular. Öğrencilerin kişisel gelişimlerinin sağlanması ve vizyonlarının genişlemesi amacıyla farklı dilleri konuşan ve farklı egemen kültürleri barındıran bu ülkeye yapılan gezi 4 Şubat Pazartesi günü son buldu.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]