Elmas Otel’in Karşısındaki Roman Mahallesi Kalkıyor

Kedi Köpek Eğitimi ve Otel Hizmeti Petshoplar
Kedi Köpek Eğitimi ve Otel Hiz…
Ucuz otel
apart otel
10 yıl önce
Van Depremi\'nden sonra Sakarya\'da Kentsel dönüşümle ilgili büyük adımlar atılıyor.

İlk olarak Sapanca\'da başlayan çalışmalar, daha sonra diğer ilçelerde de devam etti.

SakaryaRehberim.com haber merkezi olarak, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk\'le yaptığımız görüşmede, Erenler Yeni Mahalle\'de ve Küpçüler Mahallesi\'nde yaklaşık 360 dönümlük iki alanda TOKİ konutlarının yapılacağı bilgisine ulaştık.

Erenler\'de 17 Ağustos Depremi\'nde yıkılan ve geçtiğimiz sene tekrar açılan 5 yıldızlı Elmas Garden İnn Otel\'in tam karşısında bulunan Roman Mahallesi \'görüntü kirliliğine neden oluyor\' söylentileri ile gündeme gelmişti.
 
Son günlerde o sokakta bir projenin yapılacağına dair söylentilerin yayılmaya başlaması ile biz de işin aslını öğrenmek için bu söylentinin peşine düştük.

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk\'e bu konuyu sorduk. Başkan Öztürk, "1. etap olarak şuan taslak halinde olan Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında, Yeni Mahalle\'de ve Küpçüler Mahallesi\'nde TOKİ Konutları yapılacak" bilgisini bizlerle paylaştı.
 
Öztürk "Yapılacak olan konutların 187 dönümü Yeni Mahalle\'de, geri kalan 180 dönümünün de Küpçüler\'de olacak" dedi.
Öztürk ayrıca SakaryaRehberim.com'a şu açıklamayı da yaptı:

"Erenler'de Kentsel Dönüşüm Projesini başlattık. Bununla ilgili çalışmalar hızla sürüyor. Şu anda mimarlık bölümü çalışmalarını sürdürüyor.

Proje ortaya çıktıktan sonra ihaleye açılacak. İhaleden sonra ise TOKİ ile anlaşılacak. O bölgede oturan vatandaşlarla tek tek görüşülecek".

Başkan Öztürk'e "Peki Roman vatandaşlar nereye gidecek" sorusuna da Başkan Öztürk  "Bununla ilgili kesin bir şey söyleyemem. Kesinlikle o rahatsız eden görüntü oradan kaldırılacaktır. O bölgeye daha modern, daha temiz bir alan yapılacak" dedi.

"Bu çalışmaların 6 ay gibi bir zamanda olacağı söyleniyor. Bize proje ile ilgili bir süre verebilir misiniz?" sorusuna ise Başkan Öztürk, "Proje ile ilgili şuan için bir zaman vermem mümkün değil" dedi.

SakaryaRehberim.com Özel Haber

***

Geçtiğimiz günlerde Erenler’de Kentsel Dönüşüm çalışmalarının başladığına dair haber yapmıştık.

(İlgili habere gitmek için tıklayın).