Toyota Fabrikası'nda işçi kendini astı!

Toyota araç kiralama
lambiri fabrikası
10 yıl önce

Toyota Türkiye A.Ş’nin Sakarya’nın Arifiye ilçesindeki fabrikasında çalışan bir işçi, gece vardiyasında kendini astı.

6 yıldır Toyota’da çalışan 32 yaşındaki Yücel Semih Akdolun dün gece vardiyasında boya bölümünde bulunan görev yerinde iş başı yaptı. Mesai saati bitiminde gündüz işçilerinin gelmesi ile Akdolun’un boya bölümünde kendini astığı fark edildi.

İşçiler durumu fabrika yönetimine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Akdolun’un hayatını kaybettiğini tespit ederken, olayla ilgili Cumhuriyet savcısı inceleme yaptı.

Kızının doğum gününe bir gün vardı


Bir çocuk babası ve çevresinde sevilen bir işçi olan Akdolun\'un kızının doğum gününden bir gün önce yaşamına son verdiği belirtildi.

Fabrikadan açıklama geldi

Toyota Türkiye A.Ş.’den yapılan açıklamada; “2006 yılından beri şirketimizin boya bölümünde çalışmakta olan arkadaşımız Yücel Semih Akdolun’un vefatı nedeni ile derin üzüntü duyuyoruz. Olayın meydana geliş şekline göre ilk izlenimler bir intihar vakası olduğu ihtimalini kuvvetlendiriyor. Şu an gerekli incelemeler gerekli makamlar tarafından yapılmaktadır. Toyota Türkiye ailesi olarak çok üzgünüz. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesi ve çalışma arkadaşlarına baş sağlığı diliyoruz” denildi.