Düzce'de Depremde Evleri Ağır Hasar Gören Vatandaşlarımız İçin Konteynerler Kuruluyor

Düzce'de yaşanan depremden etkilenen vatandaşlarımıza Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığımız (AFAD) tarafından gönderilen konteynerlerin kurulumu gerçekleştiriliyor.
Kentte 23 Kasım'da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından depremden etkilenen vatandaşlarımızın acil barınma ihtiyacının karşılanması için bölgeye 280 konteyner sevk edilmesi kararlaştırıldı.
AFAD tarafından belirli noktalara ve toplanma alanlarına çadırlar kurulan kentte, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın çalışmaları neticesinde evlerinde ağır hasar oluşan ve acil yıkım kararı verilen vatandaşlarımız için konteyner sevk edildi.
AFAD Bölge Lojistik Merkezine gelen 138 konteynerden 113'ünün kent merkezi ve ilçelerde kurulumu tamamlanırken, geriye kalan ve bölgeye ulaşacak konteynerlerin kurulumunun ise gelecek günlerde yapılacağı öğrenildi.
Ayrıca Çilimli ve Gölyaka ilçelerinde geçici konaklama merkezi kurulum işlemleri devam ediyor.
Öte yandan depremden etkilenen vatandaşlarımızın barınma ihtiyacına yönelik kurulan çadırlarda 10.126 kişi barınıyor. Afet Yönetim Merkezi koordinesinde spor salonu, yurt ve pansiyonlarda ise 1.028 kişi konaklıyor.
Kentte 17 ikram aracı ve 9 mobil mutfakla vatandaşlarımıza hizmet veriliyor.
1 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]