Çıtlak, "Bu dünyaya ne için geldiğini unutma"

Adapazarı Belediyesi Mayıs ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikler kapsamında Adapazarı’na gelen Araştırmacı Yazar Fatih Çıtlak, “Peygamberimizle İnsan Olmak” konulu konferans verdi.

Orhangazi Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansı Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Başkan yardımcıları Rıdvan Özüm ve Rıdvan Sezer, Adapazarı İl Genel Meclis üyesi Necdet Tömekçe ve çok sayıda Çıtlak hayranı izledi.

Peygamber Efendimizin hayatından örnekler veren Çıtlak, “Dünyanın 4 bir tarafından haberdar olan bir milletiz. Dünyada olan her hangi bir olayı hemen görüyoruz biliyoruz. Peki ya komşunuzdan haberdar mısınız? Hani Allah için birbirini sevmek. Birçok hadis duyuyoruz. Peygamberimiz münafıkları bildiği halde kimseye dokunmadı. Kimsenin arasını bozmadı. Fitne vermedi. İnsanı terbiye eden insandır. Bir çocuk anne babadan ne görürse onu yapar” dedi.

Gıybet etmenin zinadan daha büyük bir günah olduğunu belirten Çıtlak, “Din adamı terbiye eder. Herşeyi unut ama bu dünyaya ne için geldiğini unutma. Kulun bu hayatta kazanabileceği en büyük değer ahirete uyanık geçmektir” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli Fatih Çıtlak’a gecenin anısına bir plaket takdim etti.
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]