Büyükşehir'de bayram hazırlıkları tamam

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı.

Bayram süresince nöbetçi birimler mesaide olacak. Belediye otobüslerinde de yüzde 50 indirimin uygulanacağı bayramda, Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Arife günü ve bayramda Emirdağ ve Emir Sultan Mezarlıkları’na ek otobüs seferleri düzenleyecek. Otobüsler Büyükşehir Belediyesi önünden 08.00 ile 17.00 arasında her saat başında hareket edecek.

Vatandaşlar belediye otobüsleri ile bayram süresince yüzde 50 indirimli seyahat edecek. Ücretsiz mezarlık seferlerinin de gerçekleştirileceği bayram süresince Veteriner Hizmetleri de mesaide olacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise bayramın ikinci gününde şehir genelinde düzenlenecek Bayramlaşma Törenleri’ne katılacak.

Başkan Toçoğlu Şehirle Bayramlaşacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kurban Bayramı süresince şehir genelinde düzenlenecek bayramlaşma programlarına katılacak. Başkan Toçoğlu, 25 Eylül Cuma günü, saat 10.00’da Tüvasaş Lokali’nde gerçekleştirilecek Toplu Bayramlaşma Töreni’nde kamu kurum ve kuruluşları, STK temsilcileri ve vatandaşlar ile bir araya gelecek.

Mezarlıklara Ücretsiz Ulaşım

Bayram namazından sonra mezarlıklara gidecek otobüsler cami önlerinden hareket edecek. Emirdağ Mezarlığı’na gidecek olan belediye otobüsleri; Orhan Camii, Mecidiye Camii, Yeni Camii, Kavaklı Camii, Sezginler Camii, Karaosman Camii, Karaman Camii, İhsaniye Camii, Şeker İstiklal Camii, Şeker Camlı Camii, Ali Kuzu Camii, Valide Camii ve Güllük Camii önünden kalkacak. Erenler Mezarlığı’na gidecek olan belediye otobüsleri ise; Güllük Camii, Aziziye Camii, Donatım Camii, Gıyasettin Benli Camii, Küpçüler Camii, Yeşiltepe Camii, Erenler Merkez Camii, Bahçeli Camii, Yeni Eren Camii önünden hareket edecek. Serdivan Mezarlığı’na gidecek olan belediye otobüslerinin kalkacağı camiiler ise şu şekilde: Medine Camii, Bahçelievler Merkez Camii, 32 Evler Hacı Bayram Camii, Yıldız Camii, Karşıyaka Camii, Yeşil Camii, İbrahim Ağa Camii, Albay Şükrü Arıcı Camii, Çark Sanayi Eren Camii.

Nöbetçi Birimler Hizmette

Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı süresince vatandaşların sorun yaşamaması için nöbetçi birimleri ile hizmet sunmaya devam edecek. Vatandaşlar içme suyu ve kanalizasyon ile ilgili talepleri için Alo Su Arıza 185 telefonunu arayabilecek. Cenaze işleri için nöbetçi ekip, Alo Cenaze 188 numaralı telefonuyla bayram süresince hizmet sunacak. Toplu Taşıma Müdürlüğü bayram boyunca vatandaşların şikâyetlerini 0530 763 54 57 numaralı telefondan cevaplayacak. Vatandaşlar yangın ihbarları için ALO İtfaiye 110’u arayabilecek. Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü de bayram boyunca vatandaşların hizmetinde olacak. Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin 444 40 54 numaralı telefonundan Veteriner İşleri’ne ulaşabilecek.

Mezarlıkların Bakımı Tamamlandı


Vatandaşların mezarlık ziyaretlerini rahat ve huzurlu bir şekilde gerçekleştirmeleri için ise kapsamlı temizlik ve bakım çalışması gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan tüm mezarlıklarda fidan dikimi, ot temizliği ile bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı. Kurban Bayramı öncesi başta şehitlikler olmak üzere mezarlıklarda gerçekleştirilen güzelleştirme çalışmaları ve çevre düzenleme çalışmaları yapıldı. Kurban Bayramı arifesinde de mezarlıklara ziyaretlerde bulunan vatandaşlara çiçek dağıtımı yapılacak.

Kaçak Kurban Vakaları

Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde bayram tatili boyunca nöbetçi personel bulunduracak. Ayrıca oluşturulan gezici ekipler, bayram süresince kaçan kurbanlık vakalarında 444 40 54 numaralı telefona ihbar yapılması halinde vatandaşlara yardımcı olacak.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]