Burası 5 Yıldızlı Otel Değil Bir Yurt!

Kedi Köpek Eğitimi ve Otel Hizmeti Petshoplar
Kedi Köpek Eğitimi ve Otel Hiz…
Ucuz otel
yurt imkanları
13 yıl önce

Sakarya'da 5 yıldızlı otel konforunda erkek öğrenci yurdu açıldı.

300 yatak kapasiteli yurtta yüzme havuzu, şömine, internet erişimi, sinema ve bilardo salonları bulunuyor. Öğrenciler yurtta ayda 300 liraya kalabiliyor ve sosyal alanlardan ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Serdivan İlçesi Kampüs yolu üzerinde bulunan Kampüsaray Erkek Öğrenci Yurdu Genel Müdürü Özdemir İçin, gazetecilere yurdu tanıttı.

Meslek İcabı Çok Gezdik

İçin, yurdun 5 milyon dolara mal olduğunu, proje tamamlandığında 8 milyon dolarlık yatırım yapılacağını kaydetti. Danışmanlık hizmeti verdiği dönemde Türkiye'de nitelikli yurtlara ihtiyaç olduğunu, Sakarya'da bu ihtiyacın daha çok olduğunu belirten İçin, ''Mesleğimiz icabı dünyanın her yerini gezdik. Eğitim kurumları ve üniversite kampüslerini yerinde inceledik. Yurtlar konusunda çeşitli izlenimler edindik. 3 yıl önce Sakarya'da Network Yurtdışı Eğitim'in şubesini açtık. Tanıtım çalışmaları yaparken Sakarya'yı gezdiğimizde nitelikli yurt ihtiyacı olduğunu gördük. Sakarya 1999 yılında büyük bir deprem yaşadı. Yaşanan büyük deprem sonrasında şehir merkezindeki bina stoklarında büyük eksilme oldu. Bölge deprem riski taşıdığı için yüksek ve yoğunluklu yapılara müsaade edilmiyor. Öğrenciler binadan bozma yurtlarda kalıyorlar. Kampüsün merkeze uzaklığı minibüsle 15 dakika. Öğrencilerin zaman ve ulaşım maliyeti var. Bütün bunları ortaya koyduk ve inşaata başladık.'' diye konuştu.
Yeniliklere İmza Attılar

Yurdun 2008 yılı ekim ayında faaliyete geçtiğini ve 120 kişinin barındığını ifade eden İçin, 2009 yılı içinde yurdun tam kapasite ile hizmet vereceğini ifade etti. Öğrencilerin sosyal ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla yurt konseptinde çeşitli yeniliklere imza attıklarını belirten İçin, öğrencilerin sosyal alanlardaki hizmetlerden ücretsiz yararlandığını dile getirdi. İnce şu bilgileri verdi: ''Öğrencilerin özgüvenlerinin yükselebilmesi için kendilerine yakışır mekanlar yapmamız gerekiyor. Kütüphanemiz, revirimiz, bilgisayar odamız, cep sinema salonumuz, saunamız, yüzme havuzumuz var. Yönetimin kolaylaşması adına akıllı kart sistemini uygulamaya koyduk. Bir yazılımla bu sistemi geliştirdik. Binanın kapısından akıllı kartıyla giren öğrenci odasına gidiyor, havuza girebiliyor ve restoranttan alışveriş yapabiliyor. Bütün odalarımızda öğrencilerin özel banyo, tuvaleti ve özel çalışma masası var. Binanın her yerinde kablosuz internet kullanılıyor. Panoromik camlı asansörlerimiz ve 24 saat sıcak suyumuz var. Yüzme havuzu, sauna, sinema, internet ve diğer sosyal alarlardaki hizmetler öğrenciler için ücretsiz. Amerika'dan kurutma özelliği de olan otomatik çamaşır makineleri getirdik. Öğrenciler 1 TL'ye çamaşırlarını yıkayabiliyor. Burası her şeyin düşünüldüğü, öğrencilerin sosyal hayatta eksiklik hissetmeyecekleri her şey var. Şömine köşemiz de var.''

5 Milyon Dolar Yatırım Yaptık

Öğrencileri yurdun yönetimine dahil ettiklerinil altını çizen İçin, öğrencilerin kendi aralarından seçecekleri temsilcilerin her türlü sorunlarını aktarabileceklerini vurguladı. Serdivan'da inşa edilen yurdun ilk olarak kalmayacağını, zincir yurtlar kurma kararlılığında olduklarını dile getiren İçin, ''Kampüssaray zincir proje olarak kurgulandı. Burası ilk yatırımımız. Fizibilite çalışmaları devam eden Kocaeli, İstanbul ve Yalova illerimiz var. 2011 sonuna kadar 10 milyon dolarlık yatırım hedefliyoruz. Bu yurda 5 milyon dolar yatırım yaptık. İkinci etap projemiz devam ediyor. Tamamlandığında 500 yataklı bir tesis olacak. Böylelikle toplam yatırım 8 milyon dolara ulaşacak. 7 yılda geri dönüşünü bekliyoruz.'' diye konuştu.

İçin, öğrencilere yol göstermek amacıyla öğretim üyeleri ve uzmanlardan oluşan danışma kurulu oluşturduklarını sözlerine ekledi.

Kampüsaray Erkek Öğrenci Yurdu için tıklayın.