Bisikletçiler 75 kilometre boyunca pedal çevirdi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen dağ bisikleti turları devam ediyor.

Program kapsamında Karagöl Acelle Parkuru’na katılan bisikletseverler, eşsiz doğa güzellikleriyle birlikte pedal çevirmenin keyfini yaşadı.

Karagöl Acelle Parkuru’na katılan bisikletseverler, bisiklet kontrolü ve kask dağıtımı için sabah 08.15’de Kentpark Öğretmenevi’ndeki toplanma noktasında buluştu. 75 kilometre mesafedeki başlangıç noktasına bisikletleriyle birlikte götürülen sporseverler, saat 11.15’de sürüşe başladılar. Parkur sırasında mola da veren bisikletseverler, Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine sunduğu ikramlardan yararlandı. Saat 14.00’da dönüş yoluna çıkılarak, bisikletseverler 33,2 kilometrelik parkuru tamamladı ve saat 15.10’da başlangıç noktasına vardı. Bisiklet tutkunları, parkur boyunca büyük keyif aldıklarını belirterek etkinliği düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen dağ bisikleti turlarının 5’incisi Hendek Dikmen-Dikmentepe\'de yapılacak.

Sürüş Dikmen Köyünden başlayıp, Dikmentepe etrafından dolanılarak yine Dikmen köyünde bitirilecek. Parkurun tamamı toprak zeminden oluşurken, sürüş mesafesi 22,7 kilometre ve +/- 1080 metre irtifa kat edilecek. Parkurun oldukça zorlu olduğunu belirten yetkililer, katılımcıların muhakkak dağ bisikletleri ile katılım göstermelerini istediler.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]