"Binlerce yıllık kardeşliğimiz bozulmak isteniyor"

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, binlerce yıllık kardeşliğin bozulmak istendiğini belirterek, "Bu tuzağa düşmemeli, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumaya devam etmeli, bizi birbirimize düşman etmeye çalışan teröre hep birlikte karşı durmalıyız. Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, biz hepimiz, birlikte Türkiye'yiz" dedi.

Akademik Genel Kurul Toplantısında konuşan Elmas, ülke olarak zor bir süreçten geçildiğini söyledi. Elmas, terör saldırılarını kınadığını ifade ederek, bu yılki Akademik Genel Kurul Toplantılarının ülkede meydana gelen olayların etkisiyle biraz buruk geçtiğini belirtti. Terör örgütü PKK'nın saldırıları sonucu çok sayıda vatandaşın, askerin, polisin şehit verildiğini belirten Elmas, terör örgütünün faaliyetlerini şehirlere yaymak için fırsat kolladığını vurguladı.

Vatanı ve birliği hedef alan kirli oyunların oynandığına dikkati çeken Elmas, "Binlerce yıllık kardeşliğimiz bozulmak isteniyor. Bu tuzağa düşmemeli, birliğimizi ve kardeşliğimizi korumaya devam etmeli, bizi birbirimize düşman etmeye çalışan teröre karşı hep birlikte karşı durmalıyız. Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, biz hepimiz, birlikte Türkiye'yiz" şeklinde konuştu.

"Hedefimiz dünyanın önde gelen üniversiteleri arasına girmek"

Dünyanın önde gelen üniversiteleri arasına girmeyi hedeflediklerini dile getiren Elmas, bu amaçla akreditasyona büyük önem verdiklerini kaydetti. Tüm birimleri akredite etmeyi amaçladıklarını dile getiren Elmas, "Uluslararası olma, yurtdışından üniversitelerimizi akredite etme ve kalite konusunda dışarıyla sürekli ilişki ve iletişim halindeyiz. Yıl sonuna kadar tüm bölümlerimizin akredite olması yönünde çalışmalarımız devam ediyor" ifadesini kullandı. Elmas, bu konuda önemli mesafeler aldıklarını vurgulayarak, Avrupa Kalite Ödülü'nde finalist olduklarını, kalite konusunun ise bu göstergelerin yönetimini ve dünyayla uyumunu gösterdiğini bildirdi.

"Alabileceğimizi tahmin ettiğimiz en üst ödülü aldık" diyen Elmas, şöyle konuştu:

"Bir kamu kuruluşunun ilk başvurusunda böyle bir ödülü alabilmesinin önemli olduğu bilinen bir gerçektir. Bu konuda da üniversitemiz, çok konuşulur olmaya başladı. Üniversite olarak akademisyenlere her türlü desteği ve kolaylığı sağlıyoruz. Biz dünyadaki gelişmelere açık, çağın gerekliliklerini yerine getiren bir üniversiteyiz. Dünyadaki değişimleri yakından takip ediyoruz ve yönetim olarak bu değişimler doğrultusunda kararlar alıyoruz."
8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
2645e0edabe6826c63dc2e6c9a2f0137@