Bestelediği türküyle çözüm sürecine destek verdi

Aslen Erzurumlu olup kırk yıl önce ailesiyle birlikte Sakarya’ya taşınan İsrafil Yaylacı, bestelediği barış türküsüyle çözüm sürecine destek verdi.

Erzurum’dan Sakarya’ya gelen İsrafil Yaylacı, daha sonra çalışmak için Almanya’ya gider. 30 yıl kaldığı Almanya’dan emekli olunca yeniden çok sevdiği ülkesine geri dönüş yapan Yaylacı, eşi ve çocuklarıyla Ferizli İlçesi\'ne yerleşir. Amatör olarak çaldığı bağlamasını elinden hiç düşürmeyen Yaylacı, bağlaması ile hükümetin başlattığı çözüm sürecine destek vermek için Barış Türküsü besteledi.

Türküsünde Türk ve Kürtlerin kardeş olduğunu ve oynanan oyunların bozulması gerektiğini anlatan Yaylacı, kimsenin birbirinden bir farkı olmadığını acıların bile aynı olduğuna vurgu yapıyor. Girdiğimiz bahar aylarının etkisi ile artık acıların son bulmasını ve gönüllerin neşe bulmasını isteyen Yaylacı, türküsü ile hem Türklere hem de Kürtlere mesajlar vererek çözüm sürecine destek veriyor.

"Hiç kimsenin annesi ağlamasın"


Yıllardır bu ülkenin büyük acılar çektiğini ve cennet vatanın adeta cehenneme döndüğünü kaydeden Yaylacı, şöyle konuştu: “Çözüm süreci ile ilgili bir beste yaptım. Çevremden çok güzel tepki aldım. Terör olaylarını televizyonlardan seyrettiğimiz zaman canımız acıyor. Ne Kürd\'ün ne Türk\'ün hiç kimsenin annesi ağlamasın. Başbakanımızın başlatmış olduğu bu çözüm sürecinde kendi kendime sordum. Ben bir vatandaş olarak ne yapabilirim diye. Sazımı elime aldım ve bu barış türküsünü yazdım. Başbakanımız bizlerin refahı için gece gündüz çalışıyor. Hatta sağlığından ödün veriyor. Bizler de vatandaş olarak bu süreçte vatandaşlar olarak başbakanımızın yanında olmamız gerektiğini düşünüyorum ve de yanındayız. Son olarak şunu söylemek istiyorum. Gelin bu güzel Türkiye’yi cehennem değil cennet yapalım.”
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]