Başkan Toçoğlu'ndan şehrin doğusuna çifte müjde

sakarya müjde çorap
8 yıl önce
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin doğusunun içme suyu geleceğini garanti altına almak için hayata geçirilen Hendek Yeşilyurt İçmesuyu İsale Hattı ve Yeşilyurt İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde çalışmalar tamamlandı.

Başkan Toçoğlu, “İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi’nde çalışmalarımızı tamamladık. Hamdolsun, deneme sonuçları da çok olumlu bir seyir izliyor. İnşallah kısa süre içerisinde, tesisimizi devreye alacağız” dedi.

Birinci sınıf su

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin doğusunda yürüttüğü çalışmalar ile bölgenin içmesuyu geleceğini garanti altına alıyor. Sakarya’nın tüm bölgelerine uzun yıllar birinci sınıf su ulaştırabilmek için önemli altyapı yatırımlarının gerçekleştirildiğini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Şehrimizin su geleceğini garanti altına almak için önemli yatırımları hayata geçiriyoruz. Arıtma tesislerinden, isale hatlarına, enerji yatırımlarından alternatif kaynaklara kadar birçok projeyi hayata geçirdik. Bu anlayışla başlattığımız Yeşilyurt İsale Hattı ve İçmesuyu Arıtma Tesisi çalışmalarını da tamamladık. Şuan içmesuyu arıtma deneme çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.

7,5 milyon TL

İsale hattı ve artıma tesisi ile bölgede 7,5 milyon TL’lik yatırımın gerçekleştirildiğini belirten Başkan Toçoğlu, “Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın çeşmelerine uzun yıllar birinci sınıf içmesuyu ulaştırmak için entegre bir projeyi hayata geçirdik. 43 kilometre uzunluğunda isale hattı döşedik ve en ileri teknolojileri inceleyerek bölgeye içmesuyu arıtma tesisi kurduk. Hamdolsun, deneme sonuçlarımızda çok olumlu bir seyir izliyor. İnşallah Hendek’te 13 yerleşim biriminin istifade edeceği bu önemli yatırımı kısa süre içerisinde devreye alacağız” ifadelerini kullandı.a