Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

Başkan Dişli, "Marka olabiliriz"

Adapazarı Belediyesi’nin çocuklarda erken yaşta çevre bilincini oluşturmak amacıyla başlattığı proje kapsamında “Ada Kedi ile Öğrenen Kent” konulu istişare toplantısı Ernaz Tesisleri’nde okul müdürleri ve öğretmenlerin katılımı ile yapıldı.

“Ada Kedi ile Öğrenen Kent” konulu istişare toplantısına Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Adapazarı Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli ile çok sayıda okul müdürü ve öğretmen katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Fen İşleri Müdürü Fatih Doğan, yapılan hizmetlerin daha kalıcı olması için böyle bir proje başlatarak, çocuklarda erken yaşta çevre bilincini oluşturmak istediklerini söyledi. Yapılan asfaltın kısa süre sonra çeşitli kurumlar tarafından altyapı nedeniyle kazıldığını belirten Doğan, “Plansız kazı çalışmaları milli servetin yok olmasına sebep oluyor. Biz verdiğimiz hizmetin kalıcı olmasını ve hizmet kalitesinin artmasını istiyoruz.Bunun da ancak eğitimle olacağına karar verdik.Bu yüzden hedef kitlemiz öncelikli olarak öğretmenlerimiz” dedi.

Başkan Dişli\'ye teşekkür

Toplantıya katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli ise katılımın yoğun olmasından dolayı tüm öğretmenlere teşekkür ederek “Adapazarı Belediyesi’nin anasınıfı, 3, 4 ve 7’nci sınıflara yönelik dağıttığı kitaplar çok faydalı kitaplar. Her faydalı işte biz varız. İki türlü varız, birincisi faydalı olduğu için ikincisi eğitime çok duyarlı olan Başkanımız Süleyman Dişli’nin bizi hiçbir işimizde geri çevirmediği için varız. Okullarımızda müzik sınıfları ve Z-kütüphane gibi yapmış olduğumuz çalışmalarda hep destekte bulundu. Son olarak lise öğrencilerimizin mezuniyetinde çok para harcamadan en güzel şekilde mezun olmalarını sağlamak için Atatürk stadı\'nda güzel bir mezuniyet töreni yapmamıza vesile oldu. Kendisine tüm eğitimciler adına teşekkür ediyorum” dedi.

"Örnek olabiliriz"

Programın son konuşmasını yapan Başkan Süleyman Dişli, Geleceğin mimarlarını yetiştirmek amacıyla kitaplar hazırlandığını belirterek, “Bu toplantının amacı 5 Nisan’da tanımını yaptığımız Ada Kedi ile Çevre Bilinci oluşturma konusunda ne kadar yol almışız, bunu görebilmek. Projemizle marka olup Türkiye’de örnek gösterilen bir belediye olabiliriz. Bu konuda siz öğretmenlerden destek istiyorum. Bir toplumun gelişmesinde öğretmenlerin rolü büyüktür. Çünkü gelecek onların yetiştireceği çocukların elindedir. Eğer bu projede başarılı olursak diğer illere de örnek olacağız” dedi. Başkan Dişli, asfalt ve parklardaki tahribatlara ödenen miktarlardan da örnek vererek bu kamu malı kayıplarının önlenmesi için eğitimin şart olduğunu kaydetti.

Programa katılan öğretmenler de görüşlerini bildirerek, bu kitaplarla öğrencilerinin kelime haznelerinin geliştiğini, konteynır, tretuvar gibi tanımını bilmedikleri kelimeleri öğrendiklerini ifade ederek çevre bilinci için parklarda temizlik çalışmaları yaptıklarını ifade ettiler. Bazı öğretmenler ise öğrencilerin parklardaki kirliliği önlemek için resimler çizerek parklarda ıslak mendillerle birlikte hep beraber temizlik yaptıklarını ifade etti.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]