Bakan Veysel Eroğlu Sakarya'da

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Reyhanlı İlçesi\'nde meydana gelen bombalı saldırılarla ilgili "Maalesef zalim Esed\'in tahriki neticesinde organize ettiği bir örgüt neticesinde olduğu anlaşılıyor" diye konuştu.

Karasu Doğalgaz Projesi Temel Atma töreni için Sakarya\'ya gelen Bakan Eroğlu, Valiliği ziyaret etti. Bakanlığın Sakarya\'da yaptığı çalışmalar hakkında konuşan Eroğlu, Akyazı İlçesi\'nde yapılan Ballıkaya Barajı\'nın inşaatının hızla devam ettiğini söyledi.

Barajın söz verdikleri tarihte bitirileceğini kaydeden Eroğlu, şunları söyledi; "Allah izin verirse söz verdiğimiz tarihte bitireceğiz. Sakarya ve civarına hayat verecek bir baraj. Yılda 189 milyon metreküp su temin edecek. Hem Sapanca\'yı takviye edecek hem de başka terfi masraflarından kurtulacaksınız. Cazibeyle geliyor. Memba kalitesinde su içecek Sakaryamız. Bundan büyük memnuniyet duyuyoruz. Sakarya için söz verdiğimiz 25 projeyi bitireceğiz."

Reyhanlı\'daki saldırılar

Reyhanlı İlçesi\'nde meydana gelen bombalı saldırılarla ilgili bir soru üzerine Eroğlu, "Çok büyük bir üzüntü duyduk. Ölenlere Allah\'tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Maalesef zalim Esed\'in tahriki neticesinde organize ettiği bir örgüt neticesinde olduğu anlaşılıyor. İçişleri Bakanlığımız gerekli açıklamaları yapıyor. Soruşturma devam ediyor" diye konuştu.

Bakan Eroğlu, Valilik ziyaretinin ardından Karasu İlçesi\'ndeki Doğalgaz Projesi Temel Atma törenine katılacak. Sakarya Büyükşehir Belediyesi\'ni de ziyaret edecek olan Eroğlu, Adapazarı Kültür Merkezi\'nde düzenlenecek AK Parti Adapazarı İlçe Danışma Meclisi Toplantısı\'na iştirak edecek. Eroğlu, son olarak sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleriyle toplantı yapacak.
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
a5940fa74c2cf8c7719a52c15439a949@