Artık Muhsin Yazıcoğlu'nun İsmi, Serdivan'da Yaşayacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi, helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini Serdivan Bulvarı'na verdi.

Serdivan İlçe Belediye Meclisi'nden gelen isim değişikliği kararını görüşen Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, oy birliğiyle Serdivan Bulvarı'nın isminin Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı olarak değiştirilmesi kararını aldı.

Değerli Bir Halk Adamıydı

Karar alındıktan sonra bir açıklama yapan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun Türk siyasetinin önemli şahsiyetlerinden biri olduğunu belirterek "Milletin değerlerine saygılı, her zaman milletin menfaatini önceleyen değerli bir halk adamıydı. Bütün Türk halkı kendisini çok seviyordu, çok saygı duyuyordu. Kendisini arkadaşlarıyla birlikte elim bir kazada kaybettik. Millet olarak çok üzüldük. Fakat onun ismini Sakarya'da yaşatacağız. Belediye Meclisimizin aldığı kararla bundan böyle Serdivan Bulvarı'nın ismini Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı olarak değiştiriyoruz. Bu vesile ile Muhsin Yazıcıoğlu'nu ve arkadaşlarını rahmetle anıyoruz" dedi.

13 yıl önce
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]