Artık Hırsızlara Geçiş Yok!

Şehir yaşamında hemen hemen her insanın karşılaştığı pek çok sorun var. Hırsızlık, gasp, taciz...

Güvenliğin sağlanması için de çeşitli yollara başvururuz. Gece yatmadan önce evdeki pencereleri kapamak, evden çıkarken kapıyı tekrar tekrar kontrol etmek, çantamızda çakı taşımak veya kendimizi korumak için savunma sporlarını öğrenmek... Hepsinin ortak bir nedeni var. Güven içinde, huzurla yaşayabilmek...

Kullanımı Çok Kolay ve Pratik

Özellikle bayanlar, yolda yürürken ve kalabalık içinde gezerken kendilerini pek de emniyetli hissetmezler. Degs Güvenlik'in kurucusu İbrahim Bey'e " Biber gazı neden tercih edilmeli?" diye sorduğumuzda; göz yaşartıcı biber gazı spreyi ile artık yaşamın daha güvenli olduğunu söyleyerek şunları sözlerine ekledi. "1 metreden uzaktaki tinerci, gaspçı ve tacizcilere karşı kullanabileceğiniz bu sprey 8,5 cm yüksekliğinde ve 3,5 cm çapında. Çantanızda ya da cebinizde deodorant gibi taşıyabileceğiniz bu korunma spreyini tüm bayanlar ve güvenliğinden şüphe edenler yanlarında bulundurabilir. Kullanımı kolay ve pratiktir."

Biber Gazı Spreyi Nasıl Kullanılıyor?

Saldırganın yüzüne 1 metrelik mesafeden sıkılan biber gazı, geçici olarak gözlerin kapanmasına neden oluyor ve kişinin görmemesini sağlıyor. Yaklaşık 45-60 dakika boyunca etkisiz hale gelen saldırgan, bu sürenin sonunda hiçbir zarar görmüyor.

Yasal Bir Sorun Oluşturmuyor!

Öldürücü olmayan, kimyasal silahlar sınıfına giren biber gazı, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun'un Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte, yasal olarak kabul edilmektedir. İlgili Yönetmeliğin Ateşli Silahlar başlıklı 4. bölümünün Silah Bulundurma ve Taşıma İzni Verilmesi başlığını taşıyan 24. maddesinde şu ifadeler yer alıyor: "Koruma ve güvenliğin sağlanabilmesi için fiziki önlemlere ve güvenlik cihazlarına öncelik verilir. Komisyon, orantılılık ilkesine uygun olarak canlılar üzerinde kalıcı etkisi olmayan kimyasalların kullanılmasına izin verebilir."

Meydanlar Güven İçinde!

DEGS, güvenliği caddelere taşıyor. Geyve Meydanı'nda kurduğu güvenlik kamera sistemiyle Geyvelilere rahat bir nefes aldırarak huzurlu bir yaşam sağlıyor.

Yeni Adresinde Sizlerle...

Ankara Caddesi'nde açılacak yeni satış yerinde tüm ürünleri yakından görebilirsiniz. (Ankara Caddesi, Yağcılar Mahallesi, Yeğenler Sokak, Öztürk Apartmanı, No: 10/B, Adapazarı)

Tüm ürünler hakkında bilgi almak için tıklayın.  

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
8f1000190cb15f92bbb107263104811f@