APEK'te dane mısır alımları başladı

Yönetim kurulu Başkanı Ahmet AYA Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi 2015 yılı dane mısırı alımlarına Çökekler Mahallesi’nde bulunan Mısır kurutma tesisinde başladığını söyledi.

2015 yılında Türkiye’de 6 milyon tonun üzerinde dane mısırı üretiminin olacağını söyleyen Aya Doğu Akdeniz ve Çukurova bölgelerinde yaklaşık 1 aydır hasadın devam ettiğini söyledi. Hava şartlarından dolayı bölgemizde hasadın geçen yıla göre biraz daha geç başladığını ve olumsuz hava şartları sebebiyle bu yıl verimlerde bir miktar düşmelerin olabileceğini de söyledi. Ancak, APEK olarak biz her zaman ortaklarımızın yanında olmaya ve onlara destek vermeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi. Ürün alım fiyatlarının geçen yılın üzerinde olmasını beklediklerini söyleyen Aya, Ortaklarımızın Dane Mısırını tesise getirmesini kolaylaştırmak için kamyon isteyen her ortağın tarlasına ücretsiz kamyon göndereceklerini, Eğer ortak kendi getirmek isterse de, Mısırını tesise getiren her ortağa nakliye pirimi vereceklerini ve Mısır alım işlemlerine tesisimizde bayramın 2. günüde devam edeceğini söyledi.

Ayrıca bu yıl APEK olarak kooperatif ortaklarına yeni hizmetlerinin olduğunu da söyleyen AYA,

1-Mısırını kooperatifimize getiren her ortağımıza ÜCRETSİZ 25 bin TL değerinde ferdi kaza sigortası yapacaklarını
2-Herhangi bir aracına bu çiftçimizin isteğine bağlı ÜCRETSİZ 1 ay boyunca kasko yapacaklarını da söyledi.

AYA,  "Biz her zaman ortaklarımızın ve bölge tarımının destekçisi olmaya devam edeceğiz 2015 mısır hasatları üreticimiz için bol kazançlı ve bol verimli olmasını diliyorum şimdiden herkesinde kurban bayramını tebrik ediyorum" dedi.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
7032847112e11f8010eb9e827fe86e30@