Alifuatpaşa Belediyesi'nden bir ilk

Geyve’nin Alifuatpaşa Belediyesi e-belediyecilik hizmetlerinde Sakarya’da öne çıkan belediye oldu. E-devlet sistemi üzerinden hizmet sunmaya başlayan Alifuatpaşa Belediyesi Sakarya’da sistem üzerinden hizmet veren ilk belediye olarak dikkat çekti.

www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-devlet hizmetleri kapsamında yer alan belediye hizmetleri bölümünde Sakarya’nın Alifuatpaşa Belediyesi’nin yer alması dikkat çekiyor. E-devlet hizmetleri kapsamında online hizmet yapılabilen Alifuatpaşa Belediyesi’ne TC kimlik numarası kayıtlı olan vatandaşlar Emlak Beyan Bilgileri’ni detaylı olarak görebiliyor. Borç bilgilerinin sorgulanabildiği sistemde, belediye olan borçlar gözüküyor. Belde halkı ayrıca sicil bilgilerini ve tahsilat bilgilerini sorgulatabiliyor. Bu hizmetlerin yanı sıra sistem üzerinde kısa bir süre sonra online ödeme yapılabileceği belirtilirken, bu sayede özellikle belde dışında yaşayan bölge halkı için büyük kolaylık sağlanacağı kaydedildi.

Alifuatpaşa Belediyesi Başkanı Şuayip Erkan Çalık\'ın başarılı çalışmaları belde halkı tarafından takdir toplarken, bu çalışma Sakarya’daki diğer belediyelere de örnek olması bekleniyor.
11 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
a9099db2ff9ef3183635c67e21c14ee3@