Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'
Sakarya'yı seviyoruz. Sakarya için çalışıyoruz.'

AKM'de"Kanserle Savaş" konferansı düzenlendi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen "Kanserle Savaş" konferansı AKM’de gerçekleştirildi.

Uzman Dr. Özlem Uysal Sönmez ve Yrd. Doç. Dr. Fatih Altıntoprak, kanserin tanımı, evreleri, çeşitleri ve korunma yolları hakkında vatandaşlara bilgi verdi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen konferanslar devam ediyor. Her ay gerçekleştirilen ücretsiz konferanslarda vatandaşlara alanlarında uzman doktorlardan bilgi verilerek, sosyal gelişim ve hastalıklar hakkında daha da bilinçlendirilmeleri sağlanıyor. Bu kapsamda Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gören yapan Onkoloji Kliniği’nden Uzman Dr. Özlem Uysal Sönmez ve Genel Cerrahi Kliniği’nden Yrd. Doç. Dr. Fatih Altıntoprak’ın katılımıyla "Kanserle Savaş" konferansı gerçekleştirildi. Vatandaşların ilgi gösterdiği konferansta kanserin tanımı, evreleri, çeşitleri ve korunma yolları hakkında bilgi verildi.

Gerçekleştirilen konferanslar hakkında açıklamalarda bulunan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Sosyal belediyecilik alanında önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Her ay düzenlediğimiz konferanslarla alanlarında uzman isimleri hemşerilerimizle buluşturuyoruz. Bu sayede vatandaşlarımızın sosyal gelişim ve sağlık alanında daha da bilinçlenmesini amaçlıyoruz.
Tüm vatandaşlarımızı düzenlediğimiz sağlık konferanslarına davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

10 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]
Yorum ekle