Adapazarı'nda Temel Atma Töreni

Sakarya Valisi Hüseyin Atak, 1,5 yıl içinde 40 okulun hizmete gireceğini söyledi.

Adapazarı Serdivan Beldesi'nde yaptırılan Ticaret Meslek Lisesi ve Arifiye Beldesi'nde yaptırılan anaokulunun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Sakarya Valisi Hüseyin Atak, temel atma törenlerinde yaptığı konuşmada, hedeflerinin eğitimin kalitesini arttırmak olduğunu kaydetti. Sakarya'da 1,5 yıl içinde 550 derslikli 40 okulu hizmete açacaklarını belirten Atak, "Gelişmiş ülkeler kervanına katılmak için eğitime destek olunması gerek. Şu anda il genelinde 5 bin 500 derslik var. Biz 1,5 yıl içinde 550 dersliği daha hizmete sokarak, bu rakamın yüzde 10'unu gerçekleştirmiş olacağız. Bu, önemli bir rakamdır. Son yıllarda eğitim hizmetleri ivme kazanmıştır. Bu konuda bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. İl genelinde yaklaşık 482 okul bulunmakta ve bu okullarda 170 bin öğrencimiz eğitim almaktadır. 1999 depreminde maalesef 66 okulumuz kullanılamaz hale gelmiştir. Bugün itibariyle bu sayı 25'e düşmüştür. Önümüzdeki iki yıl içinde geçici binalardaki eğitimi sonlandırarak kalıcı okullar yapacağız" dedi.

Serdivan'da 3 milyon YTL'ye yapılacak olan 20 derslikli Ticaret Meslek Lisesi'nin, 10 Kasım tarihinde bitirilmesi hedefleniyor. 251 bin YTL'ye mal olacak 5 derslikli Arifiye Anaokulu'nun ise haziran ayında tamamlanması planlanıyor.

16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]