4 Yılda 6 Milyon YTL'lik Yatırım

Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Büyükşehir Belediyesi'nin 4 yılda Ferizli ilçesine 6 milyon YTL'lik yatırım yaptığını söyledi.

Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, AK Parti Ferizli İlçe Yönetim Kurulu toplantısına katıldı. Ferizli Belediye Başkanı Hüseyin Kaşkaş, AK Parti Ferizli İlçe Başkanı Ahmet Soğuk ile AK Parti Ferizli İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan Başkan Duran, Büyükşehir Belediyesi'nin Ferizli'de 6 milyon 275 bin YTL'lik yatırım yaptığını açıkladı.

Duran, "Her zaman Ferizli'nin yanında olduk. Bundan sonra da Ferizli'nin hep yanında olacağız. Ferizli Büyükşehir Belediyesi ile gelişiyor, güzelleşiyor. Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde olması Ferizli'ye büyük avantajlar sağlıyor. Ferizli'nin İller Bankası Pay tahakkukları ve ADASU dahil olmak üzere Büyükşehir Belediyesi'ne katkısı toplam 2 milyon 462 bin YTL'dir Buna karşılık Büyükşehir Belediyesi'nin Ferizli'ye yaptığı yatırım toplamı 6 milyon 276 bin YTL'yi buluyor. Yani Büyükşehir kapsamında olmak Ferizli'ye 3 milyon 814 bin YTL kazandırmış. İşte Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde olmanın farkı budur" dedi.

Konuşmasında 1994 yılından bu yana sosyal yardımlara özel önem verdiklerini de belirten Başkan Duran, "Yerel yönetimler devletin vatandaş ile temas ettiği organlardır. Yerel yönetimler vatandaşın derdiyle, ihtiyacıyla, sorunuyla tabii ki ilgilenecek. Vatandaşın ayağına gidiyoruz, sorunları yerinde tespit ediyor, gücümüz ve imkanımız oranında yapabileceğimiz ne varsa yapıyoruz. Bunu 14 yıldır hiç aksatmamaya gayret ettik. Sosyal yardım meselesi yardıma ihtiyacı olan insanların dertlerini, sorunlarını birebir dinlemedikçe, onların evlerine gidip durumlarını yerinde görmedikçe anlaşılabilecek bir mesele değildir. İşte burada sizlere de sesleniyorum, eğer yakınlarınızda, bu tür sosyal yardıma muhtaç insanlar varsa bunları göreceğiz, gidip sorunlarıyla birebir ilgileneceğiz, sosyal işler ekiplerimiz sorunları gidip yerinde inceleyecek. Sizler de bu konuda bizlere yardımcı olacaksınız. Bu konuda hepimize sorumluluk düşüyor" diye konuştu.
16 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]