15 Gün Sonra Baba Olacaktı ama Sonu Toprak Oldu

Arifiye ilçesinde 15 gün sonra baba olmayı beklerken iş çıkışında bir otomobilin çarpıp kaçtığı Nejdet Tekin(24), yoğun bakımda bir haftadır sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybetti.

Trafik canavarının kurbanı olan Tekin, geride gözü yaşlı 8,5 aylık hamile bir eş ve anne - baba bıraktı. Çocuklarını toprağa veren Tekin ailesi, kendilerine evlat acısını yaşatan sürücünün bulunmasını istedi.

Arifiye ilçesi Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir fabrikada çalışan Nejdet Tekin, 22 Ocak'ta iş çıkışında bir arkadaşıyla bisikletle evine dönerken plakası ve sürücüsü henüz tespit edilemeyen bir otomobil, Zübeydehanım Caddesi'nde Tekin ile yanında yürüyen arkadaşına çarptı. Tekin'in ağır yaralandığı kazadan arkadaşı hafif sıyrıklarla kurtuldu. Otomobil sürücüsü durup yardım etmek yerine aracıyla olay yerinden kaçarken, ağır yaralanan Tekin, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Eşi 8,5 Aylık Hamile

Beyninde hasar oluşan Tekin, yoğun bakımda tedavi altına alındı. Eşi 8,5 aylık hamile olan Tekin, tedavi gördüğü hastanede dün gece hayatını kaybetti. Tekin'in ölüm haberini alan eşi ve ailesi üzüntüye boğuldu. Gencin cenazesi hastaneden alındıktan sonra Arifiye ilçesi Açmalar Mahallesi'ndeki evine getirildi. Yavuz Selim Camii'nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında Tekin, toprağa verildi.

Götürüp Toprağı mı Göstereyim?

Tekin'in gözü yaşlı annesi Hatice Tekin, trafik terörüne lanet okudu. Acılı anne, trafik terörünü 'dur' denilmesini istedi. Ehliyeti alan kişilerin iyi bir sürücü olup olmadığına bakmadan arabaya bindiklerini belirten Tekin "Benim çocuğum 24 yaşındaydı. Bir buçuk yıllık evliydi. 15 gün sonra baba olacaktı. Ben torunuma baba diye kimi göstereyim. Götürüp toprağı mı göstereyim? Vurup kaçan kişide biraz haysiyet vicdan varsa gelir teslim olur. Teslim olsaydı biz de insandık ona ne diyecektik. Allah'tan gelen bir şey. Teslim olmadı sonuna kadar davacıyım. Teslim olmazsa benden beter acıyı yaşasın. İçim yandı. Ben gelinimi ne yapayım. Aylığı, geliri yok. Vurup kaçmak da bir terör." diye feryat etti.

Ağlamaktan Konuşamadı

Baba Adnan Tekin ise oğluna vurulup kaçmasına isyan ederek, "Vurup kaçan kişi en azından karakola gidebilirdi, oraya sığınabilirdi. Tek isteğim vurup kaçan kişinin bulunması ve cezasını çekmesi. Benim çocuğum toprakta yatarken o elini kolunu sallayarak gezmesin." diye konuştu.

Necdet Tekin'in eşi İlknur Tekin ise ağlamaktan konuşamadı.

Polis Tekin'e çarpan otomobili ve sürücüyü bulmak için başlattığı çalışmayı sürdürürken, çevredeki işyerlerinin güvenlik kameralarını inceliyor.

Toprak Hediyelik Eşya ve Toprak Güveç Çeşitleri
Yıl sonu gösterisi
Toprak Turzim
13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]