“İşveren Lehine İş Hukuku Uygulamaları” konulu konferans düzenlendi

MÜSİAD Sakarya Şubesi, her ay düzenlediği konferans programları çerçevesinde bu ay “İşveren Lehine İş Hukuku Uygulamaları” konusunu ela aldı.

Üyelerine yönelik aylık konferans programlarına artırarak devam eden, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi, bu ay “İşveren Lehine İş Hukuku Uygulamaları” konulu konferans gerçekleştirdi. İş Hukuku Bilirkişisi ve İş Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Naciye Uçar’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta, MÜSİAD üyesi işadamlarına, “4857 sayılı iş kanunu kapsamında fesih süreci, savunma, uyarı ve ihtarlar, işe iade davası ve sonuçları ile fazla mesai, yıllık izin konuları ve bunların işveren lehine uygulama yöntemleri’’ başlıklarından yola çıkarak bilgilendirmelerde bulundu.

MÜSİAD Ekim ve Kasım’da doludizgin

Çok sayıda işadamının katıldığı programın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Ahmet Genç; ülkenin zor günler geçirdiğini ifade ederek; İnşallah bu zor günleri nasıl ki geçmişte aşmış isek yine inanç ve azimle hep birlikte aşacağımıza canı gönülden inanıyorum. Buradan bir kez daha aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. MÜSİAD Genel Merkez’nin ve MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin önümüzdeki günlerde gerçekleştireceği faaliyetler hakkında bilgilendirme yapan Genç, 17-22 Kasım tarihleri arasında ABD İş ve Kültür Gezisi, Katar’da 06-08 Ekim 2015 tarihleri arasında Hıgh Tech Port by MÜSİAD ve 19. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi ve 18-19 Kasım 2015 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezinde MÜSİAD Sektörler Zirvesi gerçekleştireceğini belirterek, katılımcılara teşekkür etti. Konferansın sonunda ise Şube Başkanı Ahmet Genç, İş Hukuku Bilirkişisi ve İş Hukuku Enstitüsü Başkanı Av. Naciye Uçar’a günün anısı olarak hediye takdiminde bulundu. Akşamın anlam ve önemine binaen fotoğraf çekiminin ardından konferans sona erdi.

8 yıl önce
Yorumlar_
[İlk yorum yapan siz olun]