Sakarya Araç Kiralama

4.9/ 189 ortalama

Sırala:

Bir yığın KİRALAMA ŞİRKETİ arasından UCUZ ARAÇ veya LÜKS ARAÇ KİRALAMAK ile sınırlı kalmayıp, kiralama süresi ile de ilgili, dikkat edilmesi gereken hususları barındıran, sonuç itibari ile günümüz için cazip bir faaliyet ve seçenek.

ARAÇ KİRALAMAK, konjektürdeki yükselişe paralel olarak zorunlu bir ihtiyaç olarak algılanmaya başlandı.

Bu sektörün ilk müdavimleri arasında çok uluslu şirketler olsa da günümüzün ekonomi ve plaza ekosisteminde üç beş çalışanı barındıran yerel şirketler dahi bu hizmete meyleder hale geldiler. Yok yok ! Hatta kuruluş olmasına da gerek yok ! Vatandaşımız orta sınıf gelir seviyesinde bir çalışan olsa da artık bu cazip fırsatı değerlendirmenin yollarını arıyor.

Evet, tıpkı bir ürün veya hizmetin mahalle bakkalından ulaşılabilir duruma gelmesi gibi araç kiralamanın da bireysel bazda veya aile düzeyinde talep görüyor olması, belirli bazı cazibe kriterlerini barındırmasına bağlı.

Peki bu ARAÇ KİRALAMANIN CAZİBESİ nereden geliyor?
SAKARYA’daki araç kiralama firmaları da acaba bu çekiciliğe sahip mi sizce?

Düşünsenize, çocuk sizin ama sorumluluğu size ait değil. Yiyip bitirircesine seviyorsunuz yumurcağı ama okul masraflarını başkası çekiyor. Söylemesi bile sizi gülümsetti değil mi! İşte araç kiralamanın çekiciliği de buradan geliyor. Bu hususta daha etkili örnekler verilebilir ama biz bununla yetinelim.

Bankalar ve finans kuruluşlarının, son tüketiciye ve kurumlara araç edindirme amaçlı çok cazip kredi fırsatları sunuyor olmaları yadsınamaz. Ancak bu durum, satın alınan aracın bakım masraflarının, yıllık vergi, sigorta ve harçlarının, kredili araç satınalmalarda tahsil edilen peşinat miktarı ve amortisman sonucu yıpranma payının bir kambur gibi sizin sırtınızda yükselmesini engelleyemiyor.

Yıllık veya daha uzun dönem kiralamalar, kiralama sonunda satınalma opsiyonunun bulunması ve benzeri seçenekler işi daha cazip hale getiren etkenler.

Dolayısıyla kiralamanın ve satın almanın iki ayrı oyuncu olduğu bir futbol turnuvası düzenlesek, muhtemeldir ki skor tablosu kiralamanın lehine rakamları gösterir.


Ucuz Araç Kiralamak mı Güvenilir Araç Kiralamak mı?
Her ürünün veya hizmetin ucuzuna kaçmak insanda var veya yok hükmündeki karakterdir. Değiştirmek zordur. UCUZ ARAÇ KİRALAYABİLMEK konusu da her harcamada olduğu gibi tüketici açısından en başta dikkat edilen husus. Ucuz ararken musibetleri de üzerimize çekmemek önemli olsa gerek. Her işimizde olduğu gibi bütçemiz ve ihtiyaçlar nispetinde orta usulü takip etmek en iyisidir. Bu bakımdan SAKARYA’daki araç kiralama firmalarının değerini yabana atmamak lazım.

Bunun için öncelikle biz Türkler tanıdık ve tavsiye seçeneklerini kullanıyor olsak da en son merhalede KİRALAMA ŞİRKETLERİ arasında küçük bir araştırma yapmak muhtemelen bir artı daha kazandırır. Traş olmak için dahi birilerinden berber tavsiyesi talep ediyorsak, bu alışkanlığımız bunda da devam eder. Ama yine dediğimiz gibi biz küçük çaplı da olsa araştırmayı ihmal etmeyelim. Fiyatı, araç klasmanını, süreyi vs. artı eksi hanelerine dikkat ederek ölçüp biçelim ki anahtarı teslim ederken bir nedamet yaşamayalım.

En başta da dediğimiz gibi, ekonomik şartlar bu hizmeti neredeyse standartlaştırdığı için artık piyasada tüketicinin ulaşabileceği firma seçeneği bir hayli fazla.


Araç Kiralarken Dikkat edilmesi Gerekenler
Kiralayacağınız Aracın Seçimi ve Bütçe
Öncelikle bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyin. Yorgan ayak denkleminden bahsediyorum. Ne ayaklarınız dışarıda kalsın, ne de yorgan yetersizliği yaşayın! Tek kişi iseniz ve işinizde kullanmak üzere bir araca ihtiyacınız var ise yakıtı uygun orta sınıf bir vasıta işinizi fazlası ile görür. Aileniz ile birlikte konaklayarak, mola vere vere bir seyahat planınız var ise tutup da 1200cc’lik tek kapılı bir şey düşünmek size eziyet olmaktan başka ne sunabilir? Böylesi keyifli bir tatil planınız aklınızın bir köşesinde barınıyorsa, diğer köşesinde de bunun için bir minibüs veya benzeri bir araç ve buna ayıracak bir bütçeniz barınıyor demektir.


Aracın Yakıt Durumu
Belki küçük ve bahse değmez bir konu gibi gelebilir ama kiraladığınız aracınızı teslim alırken yakıt göstergesine gözünüz ilişse iyi olur. Muhtemelen firma sahibi size aracı deposu çeyrekte iken teslim edecektir. Şahsi yaşadığım tecrübeler de genelde bu yönde. Bu şu anlama geliyor; Siz aracı teslim ederken deposu dolu olarak bırakırsanız, çeyrekten fazla olan kısmı sizin ekonomi hanenize eksi olarak geçecek.


Araç Kiralarken Sigorta Seçeneği
Sözümüz meclisten dışarı olsun da, meşhur bir kibar-ı kelamdan sözetmeden geçmeyelim: “Emanet eşeğin paldını (semeri sabitleyen kayışı) yolda koparmış”. Bu güzel sözden yola çıkarak, kiralık araç da bir emanet hükmünde olduğu için aman sigorta işini ihmal etmeyelim. Hayatınız boyunca olmamıştır bir vukuatınız da olacağı tutar. Dedik ya emanet diye ! Ya şahsınıza ait, o yok ise firmanın sunduğu sigorta hizmetini üçe beşe bakıp da kulak ardı etmeyin.


Araç Kiralarken İmzalanan Sözleşme
Bizi insanımız için sözleşmeleri es geçmek maalesef kültürümüzde var. Şimdi kim okuyacak üç beş sayfa küçücük yazılmış onca yazıyı di mi ! Fakat işin aslı öyle değil. Öyle olmadığını da hafazanallah bir musibet yaşadığımızda anlıyoruz. Bu sebeple ta işin başında, basit de olsa en azından sözleşmenin başlıklarına bir göz gezdirmek, beş on dakika zaman ayırmak, anlamakta çekimser kalınan konuları kesinlikle soruyor olmak sizi belki de büyük pişmanlıklardan kurtaracak.


Aracın Son Kontrolleri
Aracı teslim alırken mutlak surette –teşbihte hata olmasın- tavaf eder gibi aracın etrafını dikkatlice dolaşın, tetkik edin. O esnada araç üzerinde var olan çizik, çarpık, eksik gedik ne varsa –hatta araç içinde- firma yetkilisi ile birlikte tespit edin. Edin ki sonra aracı teslim aşamasında “bu darbe sizde oldu galiba !” gibi durumlarla karşılaşmayın.


Sakarya Araç Kiralama (Rent A Car) Firmaları
Sonuç itibari ile web sitemiz bünyesinde bulunan araç kiralama şirketlerini de göz ardı etmeksizin kısa bir özet yapalım derseniz; araç kiralama kültürünün nasıl oluştuğu, nasıl ihtiyaç halini aldığı ile ilgili bir giriş yaptık. Sonra bu işin cazibesine, avantajlı yönlerine değindik. Son tüketici olarak bütçemizi ve firmaları ele alarak nasıl hareket edeceğimizi ölçmeye çalıştık. Ve son aşamada, araç kiralamanın el kitabı diyemesek de, dikkat etmemiz gerekebilecek püf noktalarına değinmeye çalıştık. Umarız faydalı olur.

Devamı..

Park S Rent A Car

Araç Kiralama, Hyundai, Toyoto, Fiat, Peugeot, Seat, Dacia, Volkswagen,

Sakarya / Adapazarı
Rank : 1750

Tayfun Araç Kiralama

Sakarya'da araç kiralama işi yapan firmamız yılların tecrübesi ile sektörde yerini ciddi şekilde almıştır. Eğer sizde araç kiralamak istiyorsanız, hemen arayın detaylı bilgi isteyin.

Sakarya / Adapazarı
Rank : 1700

Trend Araç Kiralama

Araç Kiralama işinde bir TREND halini alan firmamız, Sakaryada araç kiralama işinde artık bir uzmandır. Trend, artık araç kiralamanın ve Trend Araç Kiralama'nındır.

Sakarya / Adapazarı
Rank : 1650

Justinianus Rent A Car

Günlük ve Aylık Araç Kiralama (2013 Model Opel Astra J, 2013 Model Ford Focus, 2012 Model Toyota Auris ve Diğer Araçlarımızla Hizmetinizdeyiz)

Sakarya / Erenler
Rank : 1200

Elite Araç Kiralama

Dizel, Otomatik Araç Kiralama, Aylık Araç Kiralama, Yılık Araç Kiralama, Günlük Araç Kiralama, Rent A Car, Kurumsal ve Bireysel Oto Kiralama Hizmeti

Sakarya / Adapazarı
Rank : 950

Anadolu Rent A Car

Araç Kiralama, Sakarya'da Kurumsal ve Bireysel Oto Kiralama Hizmeti, (Kısa Dönem - Günlük, Operasyonel - Filo Kiralama)

Sakarya / Adapazarı
Rank : 400

Tuğra Rent A Car

Araç kiralama işini özellikle kurumsal firmalara dönük yapan firmamız, şahıslara da seri olarak araç kiralamaktadır.

Sakarya / Adapazarı
Rank : 300

Doruk Rent A Car

Doruk, kiralık araca ihtiyaç duyan herkese profesyonel seviyede kiralama hizmeti vermektedir. Kalite kiralama hizmeti almak isteyenler hemen bir telefonla bilgi alabilirler.

Sakarya / Adapazarı
Rank : 200

Saly Rent A Caravan

Rent A Caravan, Karavan Kiralama Hizmeti. Sektördeki firmalardan farklı olarak tatili ve geziyi hayat tarzı haline getiren insanlara karavan kiralıyoruz.

Sakarya / Adapazarı
Rank : 150

Adaşen Otomotiv

4*4 Güney Koreli Ssangyong Marka Araç Satışı, Plaza

Sakarya / Erenler
Rank : 100

Hasret Araç Kiralama

Şoförlü - Şoförsüz Yıllık Klasik Araç Kiralama

Sakarya / Adapazarı
Rank : 100
Sektörle İlişkili Diğer Firmalar
Sakarya / Adapazarı
Rank : 600
Ücretsiz Kayıt Yaptıran Firmalar
İlçe ve Semt Seçimi
İlgili İçerikler
Araç, evin bahçesinde alev alev yandı

Araç, evin bahçesinde alev alev yandı

Akyazı'da evin bahçesinde park halinde bulunan bir otomobil alev alev yandı. ...
Lüks otomobil domuza çarpıp şarampole uçtu: 6 yaralı

Lüks otomobil domuza çarpıp şarampole uçtu: 6 yaralı

Kuzey Marmara Otoyolu Sakarya geçişinde önüne çıkan domuza çarpan lüks otomobil, taklalar atarak yaklaşık 20 metre şarampole yuvarlandı....
Lüks otomobil domuza çarpıp şarampole uçtu: 6 yaralı

Lüks otomobil domuza çarpıp şarampole uçtu: 6 yaralı

Kuzey Marmara Otoyolu Sakarya geçişinde önüne çıkan domuza çarpan lüks otomobil, taklalar atarak yaklaşık 20 metre şarampole yuvarlandı....
Bahçeye uçan araçtaki iki kardeş ölümden döndü

Bahçeye uçan araçtaki iki kardeş ölümden döndü

Geyve'de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil ayva bahçesine uçarak takla attı. Ters dönen otomobildeki iki...
Bahçeye uçan araçtaki iki kardeş ölümden döndü

Bahçeye uçan araçtaki iki kardeş ölümden döndü

Geyve'de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil ayva bahçesine uçarak takla attı. Ters dönen otomobildeki iki...
Akyazı'lı 19 yaşındaki genç futbolcu yaşam savaşını kaybetti

Akyazı'lı 19 yaşındaki genç futbolcu yaşam savaşını kaybetti

Akyazı'da yaşayan 19 yaşındaki futbolcu Hüseyin Akar, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle hayatını kaybetti. ...
Akyazılı 4 çocuk annesini korona hayattan kopardı

Akyazılı 4 çocuk annesini korona hayattan kopardı

Akyazı'da yaşayan 42 yaşındaki 4 çocuk annesi, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. ...
Kaynarca Polisi sokakta halkla bayramlaştı

Kaynarca Polisi sokakta halkla bayramlaştı

Tam kapanma dolayısıyla geleneksel bayram kutlamalarının yapılamadığı Kaynarca'da denetim yapan polis halkla ve sürücülerle bayramlaştı....
Ayağı bisikletin tekerine sıkıştı

Ayağı bisikletin tekerine sıkıştı

Akyazı'da  bisikletin jantına ayağı sıkışan çocuk itfaiye ekiplerince kurtarıldı. ...
Aracın üzerine ağaç devrildi

Aracın üzerine ağaç devrildi

Sakarya’da etkili olan sağanak yağış sonrasında Adapazarı ilçesinde yerinden kopan ağaç park halindeki bir aracın üzerine devrildi. Olay esnasında...
Hendek'te silahlı kavgada bir kişi vuruldu.

Hendek'te silahlı kavgada bir kişi vuruldu.

Cumhuriyet Mahallesi’nde bir çay ocağı önünde yaşanan olayda, N.S. ile T.Ç. arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Kısa...
D-100, Akyazı mevkiinde kaza; Araçta sıkıştı...

D-100, Akyazı mevkiinde kaza; Araçta sıkıştı...

D-100 karayolunda servis midibüsünün çarptığı otomobilde sıkışan kadın yaralandı. Yaralı itfaiye ekiplerince kurtarılıp hastaneye kaldırıldı. ...
Bu da kanal Karasu; Nehir, boğaza bağlanacak

Bu da kanal Karasu; Nehir, boğaza bağlanacak

Sakarya Nehri ile Küçükboğaz Gölü’nü bağlantısını sağlayacak kanalda çalışmalar aralıksız devam ediyor. ...
Araç site bahçesine uçtu; 3'ü çocuk 5 kişi yaralı

Araç site bahçesine uçtu; 3'ü çocuk 5 kişi yaralı

Adapazarı Camili Mahallesi'nde hafif ticari araç sitenin bahçesine uçtu. Kazada 3'ü çocuk 5 kişi yaralandı. ...
Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor

Trafik kazalarında hiç kusuru olmayan araç sahiplerinin sigortacılardan aldığı değer kaybı tazminatı aşağı çekiliyor. Vatandaş büyük...
Akyazı'da dehşet; Üniversiteli kız arkadaşını bıçakladı

Akyazı'da dehşet; Üniversiteli kız arkadaşını bıçakladı

Akyazı'da üniversite öğrencisi genç kız, erkek arkadaşının bıçaklı saldırısına uğradı.  ...
Korucuk, Serdivan ve Kampüs'e raylı sistem geliyor

Korucuk, Serdivan ve Kampüs'e raylı sistem geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ağırlayan Başkan Ekrem Yüce, raylı sistem için önemi bir açıklama yaptı. Yüce,...
Sürücüler için son 4 gün

Sürücüler için son 4 gün

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle 30 Hazirandan itibaren ticarî araç sürücülerinin psikoteknik belgesinin olması mecburi hale getirildi. 1...
TÜİK Sakarya'da araç sayısını açıkladı

TÜİK Sakarya'da araç sayısını açıkladı

TÜİK verilerine göre, Türkiye genelinde Mayıs ayında 76 bin 877 adet taşıtın trafiğe kaydı yapıldı. ...
Araç kiralama yaparken dikkat edilecek 7 husus

Araç kiralama yaparken dikkat edilecek 7 husus

Bugün sizlere "Araç Kiralanırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Konu" hakkında bilgi vereceğiz. Tatil dönemlerinizde veya iş programı...
Araç kiralama yaparken dikkat edilecek 7 husus

Araç kiralama yaparken dikkat edilecek 7 husus

Bugün sizlere "Araç Kiralanırken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Önemli Konu" hakkında bilgi vereceğiz. Tatil dönemlerinizde veya iş programı...
Bu Alt Sektördeki Sınıflandırmalar
Bu Sektördeki Tüm Alt Sektörler
Bağlantılı Alt Sektörler
Başka bir şehre gideceksiniz. Kiralık araca ihtiyacınız var. Onu'da Sakarya'dan kiralamak
istiyorsunuz.. Mükemmel. Yazın Google'a "sakarya araç kiralama". İşte bu kadar...
Buldunuz araç kiralama işinin uzmanlarını


Neden Araç Kiralama Yapılmalı

Kendi işinize direk olarak kullanabileceğiniz bir sermayeyi araçlara yatırmak, sizleri maddi olarak zarara uğratır. Ticari olarak düşündüğümüzde kar olarak sizin haciminizi düşürecek bir işlemdir

Araç kiralamak hem cebinize hem keyfinize iyi gelecektir.
Araç kiraladığınız zaman birçok dertten kurtulmuş olursunuz;
Aracın tüm ödemelerini gider gösterebilirsiniz.
Aracın doğabilecek bütün vergileri, sigorta masrafları, kasko masrafları, bandrol masrafları Sizin değil Sakarya'dan seçeceğiniz o araç kiralama şirketlerinin olur.

Araç eskiyip yıprandıkça doğabilecek masraflardan sorumlu tutulmazsınız.
Ödediğiniz yakıt parasının tamamını masrafınız olarak gösterebilirsiniz.
Araç eskidiğinden dolayı amortisman kaybı (Değer düşüşü) yaşamazsınız.
Her canınız sıkıldıkça Al-Sat derdi olmadan sadece bir telefonla aracı değiştirebilirsiniz.
Bireysel araç kiralamada uzun yollarda doğacak ekstra giderleri neredeyse 50% azaltır.

Araç Kiralamanın Avantajları

İster bireysel ister kurumsal olarak araç alımı eğer krediyle yapılacaksa, bizi öncelikle yüksek faizler bekliyor. Eğer uzun süreli araç kiralama yapacaksanız araç almaktan çok daha mantıklı bir hale geliyor. Yeni bir araç satın aldığınızda kullanımıyla doğru orantılı olarak araçta eskime gerçekleşir ve olası bir kaza da aracın değerini oldukça fazla düşürür. Özellikle araç kullanmaya yeni başlayacaklar için araç kiralamak çok daha mantıklıdır, çünkü araçta oluşabilecek herhangi bir kaza sonrası aracın değer kaybından kullanıcı sorumlu tutulmaz. Yurt dışı veya yurt içi seyahatlerinizden sonrasında uçaktan iner inmez, araç kiralama şirketlerinden araç kiralayabilirsiniz.

Neden Araç Kiralanır?

Araç kiralama aslında tüm dünyada daha fazla kazanç için uygulanan bir iş stratejisidir, eğer kurumsal bir firma iseniz diğer firmalar gibi araç kiralamak isteyebilirsiniz. Araç kiralamak araç almaktansa bizleri birçok sorumluluktan kurtarmaktadır. Bakımları, Muayene zamanları geldiğini kontrol etmek veya o işlerle uğraşmak sizin işiniz değil araç kiralama şirketlerinin işidir. Kurumsal araç kiralamada akıl almaz teklifler sunan Sakarya'daki araç kiralama şirketlerinden yaptığınız kurumsal araç kiralama başvuruları, size karlı bir ticaret olarak dönecektir. Kar oranını büyütmek isteyen şirketler araçlarını satın almak yerine, seçimini kiralama yönünden yapar.

Zamandan Tasarruf

Eğer bir araç satın alacaksanız istediğiniz modeli beğenme, çevre baskısı, başka model beğenme, gibi işlemler sizi hem fiziksel hemde zihinsel olarak yoracaktır. Daha da önemlisi sizin fazla bir şekilde zamanınızı alır. Eğer araç kiralayacaksanız kiraladığınız araçtan memnun kalmadınığınz zaman dilediğiniz şekilde aracınızı değiştirebilirsiniz. Onu da beğenmezseniz onu da değiştirirsiniz. Size en uygun aracı bulana kadar farklı farklı araç kullanın.
ARAÇ KİRALAMA NEDİR
Hayatımızda araçlardaki merak gittikçe artmaktadır. Her geçen gün faklı bir araç piyasaya giriyor ve birçok insanı cezbediyor. Çok büyük bir sektör olan araç sektörü Yurt içi – Yurt dışı araç satımı zaman geçtikçe daha da büyümektedir. Araçlarda olan bu çeşitlilik olması kullanıcıları olumlu yönde etkilemektedir.


Teknoloji çağına uygun araçlar, rahatlığı ön planda olan araçlar, geniş aileler için yapılan araçlar, ticaret amacıyla tasarlanan araçlar gibi birçok ihtiyacınızı karşılayan aracı bulmanız çok kolay olabiliyor. Ama durum böyle oldukça bazı araçlardaki fiyatlar inanılmaz hale geliyor. Hayalinizdeki aracı satın almak durum böyle oldukça daha da zor hale geliyor. Ama satın almak yerine aracı kiralarsanız yüklü miktarda bir para vermek yerine satın alma fiyatından çok daha makul bir fiyata o araca binebiliyorsunuz. Hatchback araçlardan SUV araçlara, Minivan araçlardan Sedan araçlara kadar birçok araç modeli Sakaryarehberim.com araç Kiralama bünyesindeki şirketlerde mevcuttur.

Sakaryarehberim.com olarak amacımız size daha iyi bir hizmet verebilmek. Ve bunun için çok çalışıyoruz...