Nisan Tur
Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
Park S Rent A Car Park S Rent A Car_23102014
Tayfun Araç Kiralama Anadolu Rent A Car
Alt Sektörler Ana Sayfa > Sektörler > Otomotiv ve Araç >

Sakarya Araç Kiralama

ˆ Üst Kategoriye Çık
Toplam 183 oylamada 4.9 ortalama
SIRALAMA

SAKARYA ARAÇ KİRALAMA

SAKARYA'DA ARAÇ KİRALAMAK, bir yığın KİRALAMA ŞİRKETİ arasından UCUZ ARAÇ veya LÜKS ARAÇ KİRALAMAK ile sınırlı kalmayıp, KİRALAMA SÜRESİ ile de ilgili, DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN hususları barındıran, sonuç itibari ile günümüz için CAZİP bir faaliyet ve seçenek.

ARAÇ KİRALAMAK, genelde dünyanın, özelde ülkemizin ekonomi ve iş dünyasındaki yükselişine paralel olarak  zorunlu bir ihtiyaç olarak algılanmaya başlandı.

Bu sektörün ilk müdavimleri arasında çokuluslu şirketler olsa da günümüzün ekonomi ve plaza ekosisteminde üç beş çalışanı barındıran yerel şirketler dahi bu hizmete meyleder hale geldiler. Yok yok ! Hatta kuruluş olmasına da gerek yok ! Vatandaşımız orta sınıf gelir seviyesinde bir çalışan olsa da artık bu cazip fırsatı değerlendirmenin yollarını arıyor.

Evet, tıpkı bir ürün veya hizmetin mahalle bakkalından ulaşılabilir duruma gelmesi gibi araç kiralamanın da bireysel  bazda veya aile düzeyinde talep görüyor olması, belirli bazı cazibe kriterlerini barındırmasına bağlı.

Peki bu ARAÇ KİRALAMANIN CAZİBESİ nereden geliyor ?!  

SAKARYA’daki araç kiralama firmaları
da acaba bu çekiciliğe sahip mi sizce ?
Düşünsenize, çocuk sizin ama sorumluluğu size ait değil. Yiyip bitirircesine seviyorsunuz yumurcağı ama okul masraflarını başkası çekiyor. Söylemesi bile sizi gülümsetti değil mi ! İşte araç kiralamanın çekiciliği de buradan tevellüt ediyor. Bu hususta daha etkili örnekler verilebilir ama biz bununla yetinelim.

Bankalar ve finans kuruluşlarının, son tüketiciye ve kurumlara araç edindirme amaçlı çok cazip kredi fırsatları sunuyor olmaları yadsınamaz. Ancak bu durum, satın alınan aracın bakım masraflarının, yıllık vergi, sigorta ve harçlarının, kredili araç satınalmalarda tahsil edilen peşinat miktarı ve amortisman sonucu yıpranma payının bir kambur gibi sizin sırtınızda yükselmesini engelleyemiyor.

Yıllık veya daha uzun dönem kiralamalar, kiralama sonunda satınalma opsiyonunun bulunması ve benzeri seçenekler işi daha cazip hale getiren etkenler.

Dolayısıyla kiralamanın ve satınalmanın iki ayrı oyuncu olduğu bir futbol turnuvası düzenlesek, muhtemeldir ki skor tablosu kiralamanın lehine rakamları gösterir.

Her ürünün veya hizmetin ucuzuna kaçmak insanda var veya yok hükmündeki karakterdir. Değiştirmek zordur. UCUZ ARAÇ KİRALAYABİLMEK konusu da  her harcamada olduğu gibi tüketici açısından en başta dikkat edilen husus. Ucuz ararken musibetleri de üzerimize çekmemek önemli olsa gerek. Her işimizde olduğu gibi bütçemiz ve ihtiyaçlar nispetinde orta usulü takip etmek en iyisidir. Bu bakımdan SAKARYA’daki araç kiralama firmalarının değerini yabana atmamak lazım.

Bunun için öncelikle biz Türkler tanıdık ve tavsiye seçeneklerini kullanıyor olsak da en son merhalede KİRALAMA ŞİRKETLERİ arasında küçük bir araştırma yapmak muhtemelen bir artı daha kazandırır.  Traş olmak için dahi birilerinden berber tavsiyesi talep ediyorsak, bu alışkanlığımız bunda da devam eder. Ama yine dediğimiz gibi biz küçük çaplı da olsa araştırmayı ihmal etmeyelim. Fiyatı, araç klasmanını, süreyi vs. artı eksi hanelerine dikkat ederek ölçüp biçelim ki anahtarı teslim ederken bir nedamet yaşamayalım.

En başta da dediğimiz gibi, ekonomik şartlar bu hizmeti neredeyse standartlaştırdığı için artık piyasada tüketicinin ulaşabileceği firma seçeneği bir hayli fazla. Çocukluğum ve gençliğimin hafızasında ismi, onun markası olmuş ürünler vardı. Sana yağı denince bizden margarin almamız istendiğini anlardık (maalesef). Ya da bizden biri selpak istediğinde kastının kağıt mendil olduğunu bilirdik. Tıpkı doğu illerimizde minibüsün adının transit olduğu gibi…

Bana göre bu sektöre de isim olmuş markalar yok değil. İlk akla gelen de Avis olsa gerek. Peşinden piyasa Vural Ak ile bir İntercity girişi yaşadı ki sormayın gitsin. Neredeyse tüm ilaç mümessillerini intercity çalışanı zanneder olmuştuk.

Sakarya'da Araç Kiralarken Dikkat edilmesi Gerekenler

ARAÇ KİRALAMADA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN aşamalar  varmıdır diye düşündüğümüzde, külfetli olmasa da basit bir not kağıdını dolduracak kadar madde ile karşılaşmamız muhtemeldir.

·      Öncelikle bütçenizi ve ihtiyaçlarınızı belirleyin. Yorgan ayak denkleminden bahsediyorum. Ne ayaklarınız dışarıda kalsın, ne de yorgan yetersizliği yaşayın ! Tek kişi iseniz ve işinizde kullanmak üzere bir araca ihtiyacınız var ise yakıtı uygun orta sınıf bir vasıta işinizi fazlası ile görür. Aileniz ile birlikte konaklayarak, mola vere vere bir seyahat planınız var ise tutup da 1200cc’lik tek kapılı bir şey düşünmek size eziyet olmaktan başka ne sunabilir ! Böylesi keyifli bir tatil planınız aklınızın bir köşesinde barınıyorsa, diğer köşesinde de bunun için bir minibüs veya benzeri bir araç ve buna ayıracak bir bütçeniz  barınıyor demektir.

·      Belki küçük ve bahse değmez bir konu gibi gelebilir ama kiraladığınız aracınızı teslim alırken yakıt göstergesine gözünüz ilişse iyi olur. Muhtemelen firma sahibi size aracı deposu çeyrekte iken teslim edecektir. Şahsi yaşadığım tecrübeler de genelde bu yönde. Bu şu anlama geliyor; Siz aracı teslim ederken deposu  dolu olarak bırakırsanız, çeyrekten fazla olan kısmı sizin ekonomi hanenize eksi olarak geçecek.

·      Sözümüz meclisten dışarı olsun da, meşhur bir kibar-ı kelamdan sözetmeden geçmeyelim: “Emanet eşeğin paldını (semeri sabitleyen kayışı) yolda koparmış”. Bu güzel sözden yola çıkarak, kiralık araç da bir emanet hükmünde olduğu için aman sigorta işini ihmal etmeyelim. Hayatınız boyunca olmamıştır bir vukuatınız da olacağı tutar. Dedik ya emanet diye ! Ya şahsınıza ait, o yok ise firmanın sunduğu sigorta hizmetini üçe beşe bakıp da kulak ardı etmeyin.

·      Biz Türkler olarak sözleşmeleri es geçmek maalesef kültürümüzde var. Şimdi kim okuyacak üç beş sayfa küçücük yazılmış onca yazıyı di mi !  Fakat işin aslı öyle değil. Öyle olmadığını da hafazanallah bir musibet yaşadığımızda anlıyoruz. Bu sebeple ta işin başında, basit de olsa en azından sözleşmenin başlıklarına bir göz gezdirmek, beş on dakika zaman ayırmak, anlamakta çekimser kalınan konuları kesinlikle soruyor olmak sizi belki de büyük pişmanlıklardan kurtaracak.

·      Aracı teslim alırken mutlak surette –teşbihte hata olmasın- tavaf eder gibi aracın etrafını dikkatlice dolaşın, tetkik edin. O esnada araç üzerinde var olan çizik, çarpık, eksik gedik ne varsa –hatta araç içinde- firma yetkilisi ile birlikte tespit edin. Edin ki sonra aracı teslim aşamasında “bu darbe sizde oldu galiba !” gibi durumlarla karşılaşmayın.

Sonuç itibari ile websitemiz bünyesinde bulunan araç kiralama şirketlerini de göz ardı etmeksizin kısa bir özet yapalım derseniz; araç kiralama kültürünün nasıl oluştuğu, nasıl ihtiyaç halini aldığı  ile ilgili bir giriş yaptık. Sonra bu işin cazibesine, avantajlı yönlerine değindik. Son tüketici olarak bütçemizi ve firmaları ele alarak nasıl hareket edeceğimizi ölçmeye çalıştık. Ve son aşamada, araç kiralamanın el kitabı diyemesek de, dikkat etmemiz gerekebilecek püf noktalarına değinmeye çalıştık. Umarız faydalı olur.

Tayfun Araç Kiralama
Tayfun Araç Kiralama
Sakarya'da araç kiralama işi yapan firmamız yılların tecrübesi ile sektörde yerini ciddi şekilde almıştır.
Adapazarı / Sakarya
Puan: 1600
  detay»
1
Trend Araç Kiralama
Trend Araç Kiralama
Araç Kiralama işinde bir TREND halini alan firmamız, Sakaryada araç kiralama işinde artık bir uzmandır.
Adapazarı / Sakarya
Puan: 1550
  detay»
2
Justinianus Rent A Car
Justinianus Rent A Car
Günlük ve Aylık Araç Kiralama (2013 Model Opel Astra J, 2013 Model Ford Focus, 2012 Model Toyota Auris ve Diğer Araçlarımızla Hizmetinizdeyiz)
Erenler / Sakarya
Puan: 1400
  detay»
3
Mavi Rent A Car
Mavi Rent A Car
Rent A Car, Araç Kiralama
Adapazarı / Sakarya
Puan: 1200
  detay»
4
New Cars Araç Kiralama
New Cars Araç Kiralama
Araç Kiralama, Kia Rio, Fiat Linea, Seat ibiza, Peugeot 301
Adapazarı / Sakarya
Puan: 900
  detay»
5
Çakmak Rent A Car
Çakmak Rent A Car
Rent A Car, Araç Kiralama
Adapazarı / Sakarya
Puan: 650
  detay»
6
Blue Cars Araç Kiralama
Blue Cars Araç Kiralama
Araç Kiralama
Adapazarı / Sakarya
Puan: 500
  detay»
7
Anadolu Rent A Car
Araç Kiralama, Sakarya'da Kurumsal ve Bireysel Oto Kiralama Hizmeti, (Kısa Dönem - Günlük, Operasyonel - Filo Kiralama)
Adapazarı / Sakarya
Puan: 400
  detay»
8
City Rent A Car
City Rent A Car
Araç Kiralama, Volkswagen Tosbağa, 2012 Model Araçlar; Kia Rio, Renault Symbol, Toyota Corolla, Ford Fiesta, Suzuki Swift
Karasu / Sakarya
Puan: 350
  detay»
9
Park S Rent A Car
Park S Rent A Car
Araç Kiralama, Hyundai, Toyoto, Fiat, Peugeot, Seat, Dacia, Volkswagen, Şahin
Adapazarı / Sakarya
Puan: 300
  detay»
10
Tuğra Rent A Car
Tuğra Rent A Car
Araç Kiralama
Adapazarı / Sakarya
Puan: 300
  detay»
11
Doruk Rent A Car
Doruk Rent A Car
Rent A Car, Araç Kiralama
Adapazarı / Sakarya
Puan: 200
  detay»
12
Saly Rent A Caravan
Saly Rent A Caravan
Rent A Caravan, Karavan Kiralama Hizmeti
Adapazarı / Sakarya
Puan: 150
  detay»
13
Hasret Araç Kiralama
Hasret Araç Kiralama
Şoförlü - Şoförsüz Citroen Nemo, Ford Transit Courier Araç Kiralama
Adapazarı / Sakarya
Puan: 100
  detay»
14
Adaşen Otomotiv
Adaşen Otomotiv
4*4 Güney Koreli Ssangyong Marka Araç Satışı, Plaza
Erenler / Sakarya
Puan: 100
  detay»
15
YZC Turizm
YZC Turizm
Toplu Taşımacılık, Özel Gezi Taşımacılığı
Erenler / Sakarya
Puan: 100
  detay»
16
 
 
Firma Rehberi
diğer firmalar
aşağıda bu sektörde de faaliyet gösteren diğer firmalar listelenmektedir.
CLS Led Sistemleri
CLS Led Sistemleri
Led Tasarım, Laytec Uygulama, Led Dekor, Led Aydınlatma, Led Logo, Led Tabela, Araç Kiralama
Adapazarı / Sakarya
  detay»
 
ücretsiz kayıt yaptıran firmalar
Siz de firmanızın kaydını Sakarya Rehberim sitemize ücretsiz olarak yapabilirsiniz.
 
 
Class Motors
 
Anka Otomotiv Araç Kiralama
 
Vip Araç Kiralama
 
GNR Rent A Car
 
S&B Araç Kiralama
 
İyigün Araç Kiralama
 
Onur Rent A Car
 
Redline Professional Car Care
 
Çıtır Rent A Car
 
Noss Rent a Car
 
Gazi Rent A Car
 
Kaplan Rent A Car
 
Tunç Rent A Car
 
Bakkaloğlu Grup
 
İlker Araç Kiralama
 
Cebecioğlu Araç Kiralama
 
Akbıyık Rent A Car
 
Garaj Erdal
 
YMZ Rent a Car
 
Efe Rent a Car
 
Gold Rent a Car
 
Erol Araç Kiralama
 
Atlas Rent A Car
 
Şahin Rent A Car
 
Özsakarya Rent A Car
 
Bam Bam Rent A Car
 
Ada Araç Kiralama
 
Bingüller Rent A Car & Emlak
 
Yenigün Rent A Car
 
Ömer Araç Kiralama
 
Özgönül Seyehat ve Taşımacılık
 
Airauto
 
Ckr Filo Araç Kiralama
 
Aslan Rent Acar
 
Kampüs Rent A Car
 
cKar Rent A Car
 
Cadde Auto Rent a Car
 
Kafkas Motors Oto Alım Araç Kiralama
 
Fatih Araç Kiralama
Başka bir şehre gideceksiniz. Kiralık araca ihtiyacınız var. Onu'da Sakarya'dan kiralamak istiyorsunuz.. Mükemmel. Yazın Google'a "sakarya araç kiralama". İşte bu kadar... Buldunuz araç kiralama işinin uzmanlarını
 
İlçe ve Semt Seçimi
Adapazarı
 
Camili
 
Karaman
 
Korucuk
 
Akyazı
 
Arifiye
 
Erenler
 
Ferizli
 
Geyve
 
Hendek
 
Karapürçek
 
Karasu
 
Kaynarca
 
Kocaali
 
Pamukova
 
Sapanca
 
Serdivan
 
Söğütlü
 
Taraklı
 
Bu Alt Sektördeki Sınıflandırmalar
Audi araç kiralama
 
Aylık araç kiralama
 
Bmw araç kiralama
 
Chevrolet araç kiralama
 
Citroen araç kiralama
 
Dacia araç kiralama
 
Fiat araç kiralama
 
Filo kiralama
 
Ford araç kiralama
 
Günlük araç kiralama
 
Honda araç kiralama
 
Hyundai araç kiralama
 
Karavan kiralama
 
Kia araç kiralama
 
Kurumsal araç kiralama
 
Mercedes araç kiralama
 
Motor Araç Kiralama
 
Opel araç kiralama
 
Peugeot araç kiralama
 
Range Rover araç kiralama
 
Renault araç kiralama
 
Rent a car
 
Seat araç kiralama
 
Skoda araç kiralama
 
Şoförlü araç kiralama
 
Toyota araç kiralama
 
Volkswagen araç kiralama
 
Bu Sektördeki Tüm Alt Sektörler
Ağır İş Makinaları Alım Satım Servis ve Yedek Parça
Akü ve Akücüler
Amortisör
Arazöz - Araç Üstü Ekipman Sanayi
Bisiklet - Motosiklet | Tamir, Bakım, Yedek Parça
Galeriler
Karavan
Karoser, Dingil ve Damper
Lastik ve Yan Ürünler
Madeni Yağ
Oto Aksesuar, Oto Yıkama, Oto Koruma Hizmetleri ve Oto Cam
Oto Ekspertiz Firmaları
Oto Müzik ve Görüntü Sistemleri
Oto Servis, Oto Tamir - Bakım, Oto Alarm
Oto Yedek Parça
Otogaz ve LPG
Otoparklar
Plazalar
Sakarya Araç Kiralama
Ticari Araç Klima Isıtma ve Soğutma Sistemleri
Traktör Satış, Servis, Yedek Parça
Bağlantılı Alt Sektörler
Trafik Takip Büroları
Akaryakıt İstasyonları
Vinç, Forklift ve Kurtarıcı Hizmetleri
Elektrostatik Toz Boya, Yaş Boya, Metal Kaplama ve Yüzey Kaplama...
Araç Takip ve Kamera Sistemleri