Ayhan Bilgisayar
Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
  Turgay ŞENEN  
 
  Fikir Köşesi
  Tüm Yazılar
  Tüm Yazarlar
  Yazarın Tüm Yazıları
  Tüm Şiirler
   
  yazarla iletişim
  e-posta adresi:
  -
  telefon:
  -
 
Turgay ŞENEN kimdir?  
Fikir Köşesi Köşe Yazarları

Doktor Turgay ŞENEN, 1957 Yılında Bitlis’de doğmuştur. İlkokulu Ankara Sakalar, ortaokulu Ankara Namık Kemal, liseyi Ankara Atatürk Lisesi’nde birinciliklerle bitirmiştir.

Hacettepe Tıp Fakültesi’nden 1981’de mezun olmuş olup aynı fakültede Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı unvanını almıştır.

Askerliğini Erzurum Mareşal Çakmak Askeri Hastanesi’nde yapmıştır. Mecburi hizmetini yine Erzurum’un Oltu İlçesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak tamamlamıştır.

1989’da Sakarya Doğumevi’ne tayin olmuştur.

2006’da kamu sektöründen emekli olarak ÖZEL SAKARYA SEVGİ POLİKLİĞİ TİC. LTD. ŞTİ ana kurucusu olmuştur. 2006’da ÖZEL SAKARYA SEVGİ POLİKLİNİĞİ açılmış ve 2 Yıl süreyle kliniğin direktörlüğünü yapmıştır.

2008’de JİNESEV Kadın Sağlığı Merkezi'ni oluşturmuştur.

Şirkete ait SASEV dergisinin editörlüğünü yapmaktadır.

Kadın kısırlığı konusunda birçok kongreye ve çalışmaya katılmıştır. VKV Amerikan Hastanesi Üreme Sağlığı Ünitesi ile İnfertilite Teşhis Tedavi ve Yardımla Üreme Teknikleri Uygulamalarında bulunmuştur.

Yurt içi ve Yurt dışı Üreme Sağlığı Merkezleri ile Çalışmalar yapmaktadır.

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği Sakarya Danışman Doktorudur. Bu sıfatla Sakarya’ da toplantılar düzenlemiş ve ücretsiz tüp bebek tedavisi hediyeleriyle çiftlerin çocuk sahibi olmalarına katkıda bulunmuştur.

Kısırlıkla ilgili jinekolojik endoskopik cerrahi konusunda ekip çalışması yapmaktadır.

Sosyal bir kişiliğe de sahip olan DR. S.Turgay ŞENEN 2007 ve 2008 yıllarında Sakarya Güzel Sanatlar Derneği ile birlikte okul öncesi çocuklara yönelik ANNEM Resim Yarışması organizasyonunun başkanlığını yapmıştır. Bu organizasyonu Marka Sakarya’nın markalarından yapmak arzusundadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizce Bilmektedir.
 
 
 
geri dön
sayfa başı
son yazısı
yazdır
tavsiye et
|
sonraki yazar
  YAZARIN TÜM YAZILARI
Kadın Kısırlığında Modern Ameliyat Yöntemleri! 03/10/2009