Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara
  Rukiye Türeyen  
 
 
  Fikir Köşesi
  Tüm Yazılar
  Tüm Yazarlar
  Yazarın Tüm Yazıları
  Tüm Şiirler
  Yazarın Özgeçmişi
 
 
  Dilenciler…
  Merhaba sevgili okurlar... Bu yazımı dilencilik üzerine yazmak istedim. Her dilenene inanm...
  Yazının Devamı »
 
  Aysel’in Feryadı (Bırak Beni F...
  Bu hastalığı ilk kez duyanlar arasındayım maalesef. Maalesef diyorum çünkü biz insanoğlu b...
  Yazının Devamı »
 
  Vasıfsız diyenlere inat…
  O, her engelli aşmış engellilerden sadece bir tanesi......
  Yazının Devamı »
 
  "Ey On Bir Ayın Sultanı Giderk...
  Sen geldin; gelişinle beraber huzuru, maneviyatı ve yardımlaşmayı da beraberinde getirdin....
  Yazının Devamı »
 
 
 
 
izlenme: 1979 
|
Firma Rehberi
Yürek Yakan Dram…

Bir yanda Halep, diğer yanda Türkiye...

Analar ne yiğitler verdi bu vatan uğruna...

Ne zahmetlerle büyütüldü kim bilir o çocuklar. Hangi anne bombaların altında çocuk yetiştirmek ister? Veya hangi anne evladını görev yerine ölüme uğurlar? Gündemdeki iki olay çok can aldı, bir o kadar da yürek yaktı. 10 Aralık’ta İstanbul’da meydana gelen bombalı saldırı sonucu 37 polisimiz şehit oldu. 37 ocağa ateş düştü o gece. Sivil vatandaşlarımızdan da şehit olanlar oldu.

Komşularımızdan biri olan Suriye’nin Halep şehrinde de insanlık dışı olaylar yaşanıyor. Kolay değil; bir anne babanın gözleri önünde bombalanarak bedeni parçalara ayrılmış bir çocuk düşünün... Düşüncesi bile tüyler ürpertici öyle değil mi? Ne acı ki onlar bu düşünceyi nerdeyse hergün yaşıyor. Bir mezhep tartışması kaç can aldı. Kaç ocak yıktı. Şii’siyle, Sünni’siyle, Alevi’siyle hepsi biziz. Biz Müslümanız, peki bu ayrımcılık neden? Neden ötekileştirme çabasındayız? Hepimiz aynı ALLAH’a inanıyorken, ALLAH katında hepimiz birken neden bu can almalar? Ben en çok masum çocuklara üzüldüm. Onların hiçbir şeyden haberleri yokken ve saçma bir tartışmayla katledilirken, bazı kesim buna adalet diyor. Sözüm ona Suriye devletine karşı gelindiği için, insanları öldürerek adalet bu yönde sağlanıyormuş. Eğer bu iddia doğruysa, bu vahşice bir adalet yöntemi!

İstanbul Beşiktaş’ta maç çıkışında gerçekleşen bombalı saldırıda kaç fidan gitti cennete...

Kaç çocuk babasız büyüyecek ve kaç eş genç yaşta dul kalacak. Saldırıyı bir hafta öncesinden planlamış insan görünüşlü yaratıklar. Bir de kendilerine bir lakap takmışlar “özgürlük şahinleri”! Sanırım onlar için polisi, askeri öldürmek özgürlük sayılıyor. Yaşadığı toprağa, vatana ve bayrağa ihanet etmek özgürlük sayılıyor. Anne babaları ağlatmayı özgürlük olarak görüyorlar. Ben neyi merak ediyorum biliyor musunuz sevgili okurlar? Hangi psikolojik baskıyla can alıyorlar acaba. Para bir müddet sonra bitiyor çünkü. Devamlı gelen para kaynağı varsa onu bilemem ama şunu iyi biliyorum; kaç para olursa olsun bir vicdan satın alınamaz...

Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ’ın İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırısı sonra Meclis’te bir konuşması var. O kadar anlamlı konuşmuş ki benim ve terör karşıtı olanların duygu ve düşüncelerini net bir şekilde dile getirmiş, tabii anlayana. Onlar hiç terörü kınamazlar, her türlü şiddeti kınarlar. Müslüman müslümanı öldürüyor; Suriye Halep’te ve Türkiye’de. Ya kıyamet alametleri yaşananlar ya da yapacak bir iş bulamıyorlar adam öldürüyorlar. Bir ayet-i kerime aktarayım sizlere değerli okurlarım… “Bir mü’mine hata sonucu olması dışında bir başka mü’mini öldürmesi yakışmaz” diyor (Nisa suresi, 92.) ayeti. O zaman şöyle bir sonuç çıkıyor, bile bile can alanlar müslüman değil. Çocuk katilleri, terör örgütü üyeleri ve destekçileri bunlar bilerek adam öldürüyor. Onlar değil mü’min, insan bile olamazlar.

Türkiye’nin başında kara bulutlar dolaşıyor. Aydınlığa çıkmak ve kara bulutları dağıtmak bizlerin elinde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizleri seferberliğe çağırdı, biz de riayet edelim ki tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi Türkiye’mizin yolundaki molozları bir bir kaldıralım. Sosyal medya kullanıcılarına büyük iş düşüyor. Paylaşımları inceleyerek terör örgütünü yansıtan paylaşımları veya destekleyici nitelikteki paylaşım görürseniz ekran resmiyle birlikte size en yakın karakola gidip şikâyet edebilir veya aşağıdaki mail adreslerine şikâyetlerinizi iletebilirsiniz. Belki sizlerin sayesinde planları bozulup yakalanırlar.

[email protected] [email protected]

 

Rukiye Türeyen

 
Eklenme Tarihi: 20/12/2016
 
 
Yazıyla ilgili tüm hukuki sorumluluk yazara aittir.
 
 
geri dön
sayfa başı
tüm yazılar
yazdır
tavsiye et
|
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Yazıya Yorum Bırakın
  SON EKLENEN YAZILAR
Kırmızı Et Krizi, Doğru Hayvancılık Politikası, Türkiye'de Tarım ve Hayvancılık Hakkında 02/07/2019
Nasıl hayvansever oldum? 16/04/2018
Kedi ve köpeklerde kaza anında trafik sigortası-kasko 02/04/2018
Kedi ve köpeklerde zorunlu chip kimliklendirme 26/03/2018
14 Şubat'ta Barınak'ta "Sevgili"lerimizleyiz 13/02/2018
Dilenciler… 22/09/2017
Kedim doğuruyor, ne yapmalıyım? 18/09/2017
Aysel’in Feryadı (Bırak Beni Freidreich) 23/07/2017
Köpek ve kedilerde güneş çarpması 02/07/2017
Veteriner hekimlerin askeriyede gıda kontrolü 19/06/2017
Vasıfsız diyenlere inat… 16/06/2017
"Ey On Bir Ayın Sultanı Giderken Beni de Götür…" 31/05/2017
Kedilerde Ölümcül FİP Virüsü 09/05/2017
Zordur kabullenmek hayatı… 03/05/2017
Zehirli çam tırtılına dikkat! 20/04/2017
Sihirli Kalemler 04/04/2017
FİV kedinin öldürücü bağışıklık hastalığı 03/04/2017
''Toplu Taşıma Araçları Engellilere Ücretsiz'' 02/04/2017
Vicdan ırka göre değişiyor mu? 30/03/2017
Her Türlü Şiddete Hayır! 15/03/2017
 
 
tüm yazılar