Tavsiye Et
Bu siteyi dostlarınızın da görmesini istemez misiniz?
Gönderen
Gönderilen
Şehir Rehberi › Blog

Branda & Tente & Çadır Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 27/10/2021 15.01
Branda & Tente & Çadır Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Tente, branda veya çadır alırken dikkat etmeniz gereken belirli hususlar vardır. Bu hususlar nelerdir, nelere dikkat edilerek satın almalıyız sorusuna kısaca değiniyoruz.

Branda & Tente & Çadır Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

TENTE

Öncelikle tente satın alırken tentenin mekanizmasına dikkat etmelisiniz. Tente mekanizmaları otomatik veya manuel olarak satılmaktadır. Büyük bir alan için tente alacaksanız otomatik tente almanızda fayda var. Daha küçük bir tente alacaksanız da manuel alarak kapatıp açma işlemini siz yapabilirsiniz. Ve mekanizmanın malzemesinin de paslanmaz çelik olmasına dikkat etmelisiniz. Hava olaylarına maruz kalacak tente için paslanmaz çelik tercih ederseniz daha uzun süre kullanım ömrü olacaktır. Tentenin kumaşı da mekanizması kadar dayanıklı olmalıdır. Bu nedenle solmayan, hava olaylarına dayanıklı ve su geçirmeyen kumaşları incelemelisiniz. Böylelikle satın aldığınız tente daha dayanıklı hale gelecek ve sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

Branda & Tente & Çadır Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

BRANDA

Brandalar genel olarak balkonlarda kullanılan ve güneşten korunmak için alınan bir üründür. Brandalarda da su geçirmeme durumuna dikkat edilmelidir. Fakat bir diğer husus da kullanılacak alana gelen güneş ışığını kesmesidir. Brandalarda bulunan dikişler kaliteli olmalıdır. Dikişlerde bozulma, sökülme durumunu dikkate alarak kaliteli parça satın almalısınız. Ve kullanılacak alana göre kumaş seçimlerini inceleyerek uygun kumaşı tercih etmelisiniz.

Branda & Tente & Çadır Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

ÇADIR

Çadırlar temel olarak taban, iç katman ve dış katman olarak üç farklı bölümden oluşur. Taban, çadırın alt kısmında bir havuz oluşturacak şekilde iç katmana dikilen parçadır. Yırtılma ve delinmelere karşı dayanıklı, su geçirmez yapıya sahip olmalıdır. İç katman çadırın içinde bulunan cepler, eşya bölmeleri, fener veya askı aparatı gibi bölümler genelde bu iç katman üzerinde olur. İç katmanın en önemli özelliği; çadırın dış katmanının iç yüzeyinde meydana gelen, yoğuşmadan kaynaklanan nemin çadırın içine ulaşmasını engelleyecek bir havalandırma boşluğu yaratmasıdır. Dış katmanın görevi ise, bizi kar, yağmur, rüzgâr ve güneş gibi etkenlerden korumaktır ve bu sebepten dayanıklı ve su geçirmez malzemelerden tercih edilmelidir. Havalandırma pencereleri de yine bu dış katman üzerinde bulunur. Çadır alırken kullanılacak çadır iplerinin, çadır kazıklarının da kaliteli malzemeden alınması gerekmektedir.

Branda, tente ve çadır alırken dikkat etmeniz gereken hususlara kısaca değindik. Sizler de Sakaryarehberim.com üzerinden firmaların çalışmalarını inceleyerek size uygun olan firmayı tercih edebilirsiniz. Sakaryarehberim.com'da bulunan branda, tente ve çadır firmaları ile iletişime geçerek istediğiniz ölçüde branda, tente veya çadırınızı yaptırabilirsiniz. 

YASAL UYARI
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.

İlgili sınıflandırmalar

YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayınlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

Henüz yorum yok. İlk yorum yapan siz olun