Süleyman Dişli, Cemil Çiçek'ten Ödül Aldı

Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Radev tarafından yılın "Artı Değerleri" ödül töreninde Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'ye ödülünü verdi. Dişli, "Benim Sokağımda Bir Değer Yetişti" adlı projesiyle ödüle layık bulundu.  

Ankara Kocatepe Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ödül törenine Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başta olmak üzere çok sayıda belediye başkanı, bürokrat ve radyocu katıldı. Radyo yayınlarının öneminin vurgulandığı konuşmalar da Cemil Çiçek'e de alışılagelmiş siyasi korkuları dağıtarak insanlara güven veren 'Yılın Politikacısı' ödülü verildi.
Hassasiyetin Dikkate Alınmamasını Eleştirdi

Radyo Derneği Başkanı Bay Sempatik'ten ödülünü alan Çiçek, radyonun toplum hayatında büyük önemi olduğuna dikkat çekerek, "Radyo kültürümüzün yeni nesillere taşınmasında daha müspet bir yaklaşımı var. Radyoyla ilk bilgi teknolojisine kavuşmuş olduk" dedi. Çocukluk anılarını da katılanlarla paylaşan Cemil Çiçek, ilk radyoyla tanıştığı dönemlerini anlattı. Radyoda Türkçe'nin korunarak kullanılmasının da kültürel yapıya büyük katkı sağlayacağını söyleyen Çiçek, bazı radyo programlarında bu hassasiyetin dikkate alınmamasını eleştirdi.
Değerli İnsanların Gelecek Nesillere Anlatılması

Çiçek, el birliğiyle Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür Bakanlığı ve radyocuların bu durumla ilgilenerek dilin korunması gerektiğini söyledi. Konuşmaların ardından insanlara artı değer katan kişilere ödüllerini veren Cemil Çiçek, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'ye de şehirdeki değerli insanların gelecek nesillere anlatılmasında gösterdiği farklı projesi nedeniyle ödülünü verdi.
Melik Gökçek - Adapazarı Bağı

Program sonrasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le bir süre sohbet eden Süleyman Dişli, Adapazarlıların selamını iletti. Melih Gökçek, Adapazarlılarla yakın bir gönül bağı olduğunu söyleyerek memnuniyetlerini ifade etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 17 Ağustos Depremi sonrasında Adapazarı'nda önemli çalışmalar yapılmasını sağlamıştı. 
Çiçekçiler & Çiçek
Canlı çiçek
çiçek saksıları
13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]