"Şoförler, Görünmeyen Kahramanlar"

Hayatta her mesleğin kendine özgü zorlukları vardır. Tüm meslekler arasında mesaisi, hafta sonu tatili, öğle yemeği tatili olmayan nadir mesleklerden biri de şoförlük mesleği. Özellikle kamu kuruluşlarında makam şoförlüğü yapanlar için mesai sabah saat 07’de başlıyor ve çoğu zaman gece 24.00’de sona eriyor.

Yaz-kış, yağmur-çamur demeden kurum amirlerine en güzel hizmeti vermeye çaba gösteren makam şoförleri yoğun iş temposu arasında çoğu zaman yemek yemeye bile fırsat bulamıyorlar.

Görünmeyen Kahramanlar

Hayatlarının büyük bölümü yollarda geçen şoförler araç trafiğinin yoğun olduğu caddelerde ise programlara yetişebilmek özel çaba harcıyorlar. Yaptıkları görevin sorumluluğu içinde hareket eden makam şoförleri başarıyla sonuçlanan her faaliyetin arkasındaki görünmeyen kahramanlar olarak yerini alıyor.

Kalıcı Dostluklar Kuruluyor

Ailelerinden ve evlerinden uzakta mesailerinin büyük bölümünü yollarda geçiren şoförler, görev için gittikleri programlarda amirlerini beklerken dinlenme fırsatı buluyorlar. Bu zamanlarda da farklı kurumlarda çalışan meslektaşlarıyla sohbet eden makam şoförleri arasında kalıcı dostluklar kuruluyor.

Trafik Kurallarına Uyalım

Mesleklerini sevgiyle ve büyük özveriyle yerine getiren Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü şoförlerinden Mustafa Öztürk ile Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli’nin makam şoförü Orhan Mutlu, araçlarının başında yeni bir göreve hazır olarak beklerken tüm meslektaşlarını yollarda trafik kurallarına uygun şekilde davranmaya davet ediyorlar.   

13 yıl önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]