İhalede avukata saldırdılar

Sapanca'da ihale sırasında bir avukat saldırıya uğradı. Avukata saldıran 6 kişiden 3'ü tutuklandı. Sakarya Barosu saldırıyı kınadı.

Sapanca Adliyesi'nde yaşanan olayda, İstanbul Barosu'na kayıtlı bir avukat ihale sırasında 6 kişinin saldırısına uğradı. Avukat yaralanırken polis saldırıyı gerçekleştiren 6 kişiyi gözaltına aldı.
Polis sorgularının ardından adliyeye sevk edilen saldırganlardan 3'ü tutuklandı. 3'ü ise adli kontrolle serbest bırakıldı.
Sakarya Barosu ise açıklama yaparak saldırıyı kınadı. Barodan yapılan açıklamada; "

Avukat adaletin tecellisi için çalışır ve görev yaptıkları sırada kamu görevlisidir. Avukat yaşadığımız sorunların kaynağı da değildir. Sadece görevini yapan avukatı hedef alamazsınız. Şiddet nesnesi haline dönüştüremezsiniz.

Sakarya Barosu, meslektaşımıza yönelik saldırı nedeniyle kendisine geçmiş olsun diyor, menfur olayın gerçekleştiği ilk andan itibaren Sakarya Barosu'nun tüm unsurlarıyla sürecin takipçisi olduğunu ve saldırıyı şiddetle kınadığını, saldırganların hak ettikleri en ağır cezayı alması için yine mücadelenin içinde olacağını kamuoyu ile paylaşıyoruz" denildi. 
 

5 ay önce
title
Yorumlar
[İlk yorum yapan siz olun]