Selattin Çakırsoy, görevdeki 12 yılını anlattı

Selattin Çakırsoy, görevdeki 12 yılını anlattı
25/05/2016
Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nda (SSMMMO) 12 yıldırdır sürdürdüğü başkanlık görevini yeni başkan Ertuğrul Kocacık'a devreden Selattin Çakırsoy, 12 yıla çok şeyler sığdırdıklarını belirterek; "Bizim de bırakmamızın zamanıydı. En iyi yerde, en iyi şartlarda bunu zirvede bırakmak bize nasip oldu" dedi.

Görevini bugün yeni başkan Ertuğrul Kocacık'a devredecek olan Çakırsoy, SakaryaRehberim.com'a konuştu. Seçimlerin  büyük bir kalabalıkla gerçekleştirildiğini kaydeden Çakırsoy, şunları söyledi; "Türkiye'de belki de böyle bir kalabalığı bulan başka meslek odası olduğunu zannetmiyorum. Yüzde 85 oranında  büyük bir katılımla seçimlerimizi yaptık. Arakaşlarımızın vermiş olduğu oylarla da Ertuğrul kardeşimiz ve 3 arkadaşı seçimi kazandılar. Diğer gruptan da bir kişi olmak üzere 4-1 seçimlerimiz bitti. Seçimde desteklediğimiz kardeşimizin kazanması ayrı bir sevinç oldu. Gerçi bizim yarışlarımızda yarışan gruplar arasında öyle keskin bıçak gibi bir durum yok."

"Zirvede bırakmak nasip oldu"


Mesleğin 36. yılında olduğunu anlatan Çakırsoy, mesleğe Adapazarı'nda Belediye İşhanı'nda başladığını ifade etti. Çakırsoy; " Söğütlü'de, Ferizli'de bürolarım oldu. Sonra yine burada Küçük Osman Sokak ve Akkoç İşhanı'nda devam ettim. Derken bugünlere kadar geldik. Bu arada hiç ara vermeden hem dernekte hem de odada görev aldım. Zaman geçiyor ve süreler bitiyor. Artık sizin de süreniz doluyor. Herşeyin bir kararı var, herşeyin bir bırakma zamanı var. Bizim de bırakmamızın zamanıydı. En iyi yerde, en iyi şartlarda bunu zirvede bırakmak bize nasip oldu" diye konuştu.

Odada başkanlık yaptığı 12 yıla çok şeyler sığdırdıklarını dile getiren Çakırsoy, sözlerini şöyle sürdürdü; "Eski hizmet binamızı kullanılabilir hale getirdik. 2 tane ulusal sempozyum yaptık. Yüzlerce seminer düzenledik. Kitap bastırdık, dergi çıkarttık, her türlü yayıncılığı yaptık. Yani meslektaşlarımız için eğitim açısından ne gerekiyorsa elimizden geleni yaptık. Daha sonra 2008 yılında Serdivan'da bir arsa binası alıp yapımı 5 yıl süran güzel bir hizmet binası inşa ettik. Ben huzurluyum, mutluyum. Gururlu bir şekilde görevimi devredeceğim kardeşlerime. Onların bende arzu ve istekleri olduğu sürece bunları yerine getirmeye çalışacağım. Kendi müşterilerime zaman ayıracağım. Çıkıp bürolarda arkadaşlarımı ziyaret edeceğim. Yani biraz da keyfini çıkaracağım."
Selattin Çakırsoy, görevdeki 12 yılını anlattı