İkinci el otomobil alacaklar dikkat!

İkinci el otomobil alacaklar dikkat!
30/04/2016

Havaların ısınması ve bahar aylarının gelmesiyle ikinci el otomobil piyasasında hareketlilik yaşanmaya başladı.

Havaların ısınması yaklaşan yaz ayı öncesi ikinci el otomobil satışlarında artış beklenirken, ikinci el oto galerici esnafı otomobil alacak vatandaşlarıa güvenilir yerden araç almaları uyarısında bulundu.

Fındığın etkisi

Konuyla ilgili SakaryaRehberim.com mikrofonuna konuşan Oto Galerici Hakan Sahip İkinci el otomotiv fiyatlarında bir değişiklik yok, fiyatlar aynı. İnsanlarda yaz geldiği zaman fiyatlarda yükselme algısı oluşuyor. Şu anda fiyatlarda bir değişiklik yok. İkinci el, her zamanki gibi hesaplı. Fındık piyasası şehirdeki ticareti etkiliyor. Aşağı yukarı 1 milyon lira fındık getirisi olan bir şehirde yaşıyoruz. Fındık beklenilen fiyata gelmeyince insanlar fındığı elinde tutuyor. Bununda tabi piyasaya etkisi oluyor" şeklinde konuştu.

"Dikkatli olun"

İkinci el otomobil alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler olduğunu vurgulayan Sahip, "İkinci el otomobil alacak insanlarımızdan özellikle nereden aldıklarına, nasıl aldıklarına ve kimden aldıklarına dikkat etmelerini istiyorum. Her türlü şeye müsait bir sektördeyiz. Aldıkları araçların ekspertizleri yaptırmaları gerekiyor. Güvenilir kişilerden araç almalarını istiyorum. Tanımadıkları bilmedikleri kişilerden alışveriş yaptıkları zaman sıkıntı yaşıyorlar. Muhatap bulamıyorlar. Bu yüzden tanıdık kişilerden ve gerekli araştırmalar yapılarak araç alınması daha güvenli olacaktır" dedi.

İkinci el otomobil alacaklar dikkat!