Evleri yanan aile yardım bekliyor

Evleri yanan aile yardım bekliyor
19/10/2017
Adapazarı'nda çıkan yangında evleri kullanılmaz hale gelen aile yardım bekliyor.

Edinilen bilgiye göre Karaköy Mahallesi Setaltı Caddesi üzerinde bulunan Yaşar Yağız'a ait tek katlı evde 15 Ekim Pazar günü sabaha karşı yangın çıktı. O sırada eşi ve 4 çocuğuyla birlikte uykuda olan Yaşar Yağız, eşinin yangını farketmesiyle son anda kendilerini dışarı attı. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrası yangın söndürülürken, ev kullanılamaz hale geldi.

4 çocuğuyla birlikte sokakta kalan Yağız, geçici süreliğine yanan evlerinin yanında bulunan kayınpederinin evinde kalmaya başladı.

Konuyla ilgili SakaryaRehberim.com'a konuşan Yağız, "Evimiz 15 Ekim Pazar sabaha karşı 06.30 sularında yandı. Arkadaki kömürlük tutuşmuş. Oradan da bizim eve sıçradı. Biz o sırada uykudaydık. Eşim farkedip uyandırdı. Canımızı zor kurtardık. Evimiz küle döndü. Biz büyüklerimizden bize yardım etmesini istiyoruz" dedi

"Çocukları okula gönderemiyoruz"


Mağdur durumda olduklarını söyleyen Yağız eşi ise, "Biz uykudaydık. Uyandığımda her yer yanıyordu. Çoluk çocuğumu dışarıya zor attım. Çocuklarımı kurtardığıma şükrediyorum. Büyüklerimizden yardım bekliyorum. Herşeyimiz yandı. Üstümüzle başımızla dışarı çıktık. Komşular sağ olsun çocuklara bir iki giyecek verdi. Çocuklarımın okul kıyafetleri de yandı. Okula bile gönderemiyorum. Şu anda babamın evinde kalıyoruz. Babamın da kendine göre ihtiyaçları var. Kendine bakacak bir durumu yok. Biz ufak da olsa bir ev istiyoruz" dedi.
Evleri yanan aile yardım bekliyor