Beşköprü halkı yol istiyor

Beşköprü halkı yol istiyor
31/01/2017
32 Evler ile Beşköprü arasındaki mesafeyi kısaltacak olan yeni bağlantı yolundaki çalışmaların başlamaması nedeniyle vatandaşlar tepki gösterdi.

Ulaşım ve trafik yönünden yıllardır sorun haline gelen Beşköprü Mahallesi ile 32 Evleri'in birbiriyle kısa yol bağlantısı için ilk adım yaklaşık 3 yıl önce atıldı. Fakat o günden beri çalışmalar bir türlü başlamadı. Beşköprü halkı, yeni bağlantı yolu projesini duyduklarında çok mutlu olduklarını, fakat çalışmaların başlamaması nedeniyle mağduriyetlerinin devam ettiğini belirtti.

"Bu yol bizim için çok önemli"


Konuyla ilgili SakaryaRehberim.com'a açıklamalarda bulunan Mehmet Fatih Gültekin isimli vatandaş, "Beşköprü'ye kuzey yönünde bizim için kolay olacak şekilde yol yapılmasını istiyoruz. Bu yol için yaklaşık 3-4 yıldır söz verilmesine rağmen çalışmalar başlamadı. Bu konuda da çok sıkıntı çekiyoruz. Kulak arkası tabiriyle dolaşarak Beşköprü'ye çıkıyoruz. Beşköprü, hızla gelişen bir bölge. Bu yüzden de bir an önce bu yolun açılmasını istiyoruz. Beşköprülüler olarak bu yol bizim için çok önemli. Bu yol bize kesinlikle zaman kazandıracak. Çünkü, diğer taraftan dolaşarak çıkıyoruz. Eğer 32 Evler'den Beşköprü'ye direk bağlantı yolu yapılırsa biz buraya 2-3 dakikalık bir zamanda varabiliriz. Ama diğer taraftan 10-15 dakikamızı alıyor. Yetkililer bu yolun yapılacağını söyledi. Zaten daha önce bunun sözünü de vermişlerdi. Projesi şuan Büyükşehir ve Serdivan Belediyesi'nde mevcut. Bu konuda imar planlarının devam ettiğini söylüyorlar ama bu yaklaşık 3-4 yıldır söyleniyor" dedi.

Bu arada Beşköprü ile Serdivan Merkezi'nin birbirine bağlayacak olan alternatif bağlantı yolu çalışmalarında sona doğru gelindiği öğrenildi.
Beşköprü halkı yol istiyor
Beşköprü halkı yol istiyor
Beşköprü halkı yol istiyor