Tavsiye Et
Bu siteyi dostlarınızın da görmesini istemez misiniz?
Gönderen
Gönderilen
Haberler › Sakarya

Yanlışlıkla Siirt'e gönderilen cenaze Başkan Murat Kaya'nın halası çıktı

 03/05/2021 12.59
Yanlışlıkla Siirt'e gönderilen cenaze Başkan Murat Kaya'nın halası çıktı

Türkiye, Geyve'nin de aralarında bulunduğun bu cenaze karışıklığını konuşuyor. Dün Geyve'de Hatice Özmen olarak toprağa verilen cenazenin başkasına ait olduğu anlaşıldı. Geyve'de toprağa verilmesi gereken merhume Hatice Özmen'in cenazesi ise Siirt'e gönderilmişti. Özmen'in Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya'nın halası olduğu ortaya çıktı...

Geçtiğimiz günlerde 71 yaşında hayatını kaybeden ve dün Geyve'de toprağa verilmesi gereken Hatice Özmen'in cenazesi yanlışlıkla Siirt'e gönderilmiş. Önceki gün Geyve'de toprağa verilen kişinin ise Siirt'te toprağa verilmesi gereken Gurbet Daban'a ait olduğu anlaşılmıştı.

Yanlışlıkla Siirt'e gönderilen Hatice Özmen'in Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya'nın halası olduğu ortaya çıktı.

Geyve'de düzenlenen cenaze törenine Sakarya protokolünden çok sayıda isimde katılmıştı.

Şehrin önde gelenleri ile birlikte kılınan cenaze namazında tabutta bulunan cenazenin aslında Siirt'e gitmesi gereken Gurbet Daban olduğunu ise kimse bilmiyordu...

NE OLMUŞTU?

İstanbul'da yaşamını yitirdikten sonra toprağa verilmek üzere memleketi Siirt'e gönderilirken nakil sırasında cenazesi karışan Gurbet Daban'ın cenazesi Geyve'de toprağa verilmiş.

Geyve'de toprağa verilmesi gereken Hatice Özmen'in cenazesi ise Siirt'e gönderilmiş. Meydana gelen cenaze karışıklığı tesadüfen fark edildi.

Daban'ın cenazesi, ailesi tarafından daha önce planan Siirt yerine, Diyarbakır'da toprağa verildi.

Olay, dün Siirt’te meydana geldi. İstanbul’da böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Gurbet Daban’ın cenazesi, içinde 4 cenazenin daha bulunduğu nakil aracıyla memleketi Siirt’e gönderildi. Araçtaki 4 cenaze farklı illerde ailelerine teslim edildi. Ercan Daban da Siirt’te annesine ait olduğu belirtilen cenazeyi nakil aracından alarak defin öncesi Sancak Çarşı Camisi’ne götürdü. Burada, cenaze namazı öncesi yakınları cenazenin Gurbet Daban’a ait olmadığını fark etti.

DABAN’IN CENAZESİNE GEYVE'DE ULAŞILDI

Ercan Daban, annesinin cenazesinin kayıp olduğunu öne sürerek yetkililerle görüşme yaptı. Yapılan araştırmayla Daban’ın cenazesinin Geyve'ye gönderildiği, Siirt’e gelen cenazenin ise Geyve'de toprağa verilmesi gereken Hatice Özmen'in(71) cenazesi olduğu anlaşıldı. Karışıklığın tespit edilmesiyle Hatice Özmen'in cenazesi Geyve'ye, Gurbet Daban’ın cenazesi ise daha önce planlanan Siirt yerine Diyarbakır’ın Bismil ilçesine gönderilerek, toprağa verildi.
 

YASAL UYARI
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayınlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun