Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Vatandaşlardan ÇED protestosu

HaberlerSakarya
17.49, 03/07/2018
Proweb Kaşe
Vatandaşlardan ÇED protestosu
Sakarya'nın Pamukova ilçesinde Bacı Mahallesi'ne kurulması planlanan mühimmat fabrikasına tepki gösteren vatandaşlar, Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) kapsamında yapılacak "Halkın Katılımı Toplantısı"nı engelledi. 

Bacı Mahallesi'nde yatırım  teşviki kapsamında 49 yıllığına kiralanan 5 dönüm arazide harp araç gereçleri ile silah mühimmatı, av fişeği, sivil patlayıcı, kimyasal imalatı, üretim ve depolama tesisi kurulacağını öğrenen vatandaşlar, tarımsal arazilerin zarar göreceği düşüncesiyle duruma tepki gösterdi. 

Mahalle halkını projeyle ilgili bilgilendirmek üzere köye gelen firma ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların tepkisiyle karşılaştı.

Toplantının yapılacağı kahvehane önünde ellerinde, "Zeytinime, üzümüme dokunma", "Kimyasal sanayi değil, tarımsal sanayi istiyoruz", "Zehir solumak istemiyoruz" ve "Tarımı yok sayamazsın" yazılı dövizlerle toplanan vatandaşlar slogan attı. 

Toplantıyı engelleyen vatandaşlar bir süre sonra slogan atarak olaysız bir biçimde dağıldı. 

Bacı Mahallesi muhtarı Ahmet Tokaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, yerleşim yeri, tarımsal arazi ve zeytin bahçelerine yakın alanda kurulması planlanan mühimmat ve kimyasal depolama tesisini istemediklerini söyledi. 
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu haber 1185 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  Oraya onu yapma. Buraya bunu yapma. Nereye ne yapacak bu devlet kardeşim. Sakarya Bilecik yolu yapıldığın dada tarlamıza gidemiyoruz köprü yok demiştiniz. Şimdi ne oldu. Allah akıl fikir versin.Ha bu arada hes ve baraj istemezük diyenlerde uykudalar galiba. Sizde çıkında ortalık şenlensin.  
 
Şaban Asrak, 04/07/2018  
 


SON GELİŞMELER
EN ÇOK OKUNANLAR
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
Okunma
EN ÇOK YORUMLANANLAR
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum
Yorum