Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Vatandaşın sivrisinek isyanı

HaberlerTürkiye ve Dünya
17.09, 29/08/2019
Proweb Kaşe
Vatandaşın sivrisinek isyanı
Adapazarı, Erenler ve Serdivan başta olmak üzere pek çok bölgede ilaçlamanın yetersiz olması yüzünden vatandaşlar sinek kabusu yaşıyor. Vatandaşlar belediyeleri göreve çağırırken uzmanlar sivrisinekler de yağışla birlikte artış yaşandığını belirtiyor. 
 
Vatandaşlar sivrisinekler yüzünden tepkili. Sivrisineklerle yeterince mücadele edilmemesi  vatandaşların tepkisini çekiyor. Sineklerin kendilerini ısırmalarından dolayı vücutlarında yaralar oluştuğunu söyleyen bazı vatandaşlar, ilaçlamaların yetersiz ve kalitesiz olduğunu savunuyor. 

Veteriner hekim Mustafa Yıldız, sivrisineklerin artışına yağışların neden olduğunu söyledi. Yağışlarla beraber sivrisineklerin üremesi için doğal ortam oluştuğunu anlatan Yıldız; "Yağmur sonrası oluşan yapay su birikintileri, evlerin dışında bulunan kuyu, ağzı açık depolar gibi suların toplandığı yerler sivrisinekler için üreme alanı oluşturuyor. Yapay su birikintilerinde ilaçlama yapılmalı. Ağzı açık depolarda sivrisineklerin ulaşamayacağı şekilde önlem alınmalı. Çevrede sineklerin üreme alanına gelebilecek suları kullanmıyorsak dökmeliyiz" dedi. 
 
Vatandaşların önlem için mutlaka sineklik yaptırması gerektiğini söyleyen Yıldız, rastgele ilaç kullanılmaması uyarısında da bulundu.  Sinek ilacı sıkılan odaya iyi şekilde havalandırma yapmadan kesinlikle girilmemeli. Havalandırılmayan oda gaz odasından farksız."

 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 2834 defa incelenmiştir.

 
YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
SON GELİŞMELER