• Haberler
  • Sakarya Haberleri
  • Diğer Haberler
  • Video Haberler
  • Haber Arşiv
  • Manşetler
  • Video Röportajlar
Haberler
Sakarya
Genel
Video
Arşiv
Manşetler
Röportaj
HaberlerTürkiye ve Dünya

Valilik soruşturma başlattı

Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş ürün satan gıda teröristlerini afişe etmişti.  Sakarya'da 14 adet et ürününde hile tespit edilirken at ve eşek eti de bulunmuştu. At, eşek etlerinin şehirde bazı okullara dağıtıldığı yönündeki iddialara ilişkin valilik soruşturma başlattı. 
 
Şehirdeki bazı okullara at, eşek eti dağıtıldığı yönündeki iddialara ilişkin Sakarya Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada, 12 Ekim'de taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 618 firmaya ait 1211 parti ürünün Bakanlığın internet sitesinde kamuoyunun bilgisine sunulduğu hatırlatıldı.

Kamuoyu ile paylaşılan listetenin 2017-2019 yılları arasını kapsağı ifade edilen açıklamada; "Söz konusu listede Müdürlüğümüz gıda kontrol görevlilerince tespit edilen 14 adet et ürünü ile 1 adet süt ürünü bulunmaktadır. Yapılan tespitlere istinaden kamuoyu ile paylaşılan söz konusu firmalar hakkında 5996 sayılı kanun kapsamında yasal işlem uygulanmış, ayrıca at eti tespit edilen altı ürünle ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur

Söz konusu firmalara 112 bin 39 lira para cezası kesildiği kaydedilirken, Sakarya'nın Türkiye genelinde en çok numune alan iller arasında 15. sırada yer aldığı vurgulandı. 

“Denetimlerin yapılmadığı” ve ihbarların dikkate alınmadığı hususlarının gerçeği yansıtmadığı vurgulanan açıklamada, şunlara yer verildi; "Söz konusu iddialar konusunda bilgi ve belge istenmesi konusunda gerekli hazırlıklara başlanılmış olup, ihbarlara ve satışı yapıldığı iddia edilen okullara ilişkin elde edilecek bilgi ve belgeler doğrultusunda gerekli işlemler yapılacaktır."
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayımlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun