Tavsiye Et
Bu siteyi dostlarınızın da görmesini istemez misiniz?
Gönderen
Gönderilen
Haberler › Sakarya

Vaka artış hızında ilk 5'teyiz

 23/02/2021 12.44
Vaka artış hızında ilk 5'teyiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün açıkladığı verilere göre Sakarya'da korona vakaları geçen haftaya göre yüzde 34.1 artış gösterdi. Vaka artış hızında rekor yüzde 68 ile komşumuz Bolu'da. Sakarya, Bolu, Kırklareli, Ardahan ve Tekirdağ'ın ardından beşinci sırada yer aldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün akşam sosyal medya hesabından illere göre haftalık yeni korona virüs vaka verilerini açıkladı. İlimizde geçen haftaya göre yüzbinde görülen vaka sayısı yüzde 35'e yakın artış gösterdi. Sakarya'daki vaka sayısı yüzbinde 76.7 vaka sayısı iken son açıklanan haritada bu sayı son açıklanan haritada günlük 103.01'e ulaştı.

MARMARA'DA YALOVA'DA DÜŞTÜ

Marmara Bölgesi'nde Yalova haricindeki tüm illerde geçen haftaya göre vaka sayısı artış gösterdi. Günlük yüzbinde ortalama vaka sayısında Sakarya geçen hafta 20'nci sırada iken bu hafta 12'nci sıraya yükseldi. Ortalama vaka sayısında Rize, Karaman, Aksaray, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Osmaniye, Adıyaman ve Tokat Sakarya'yı geçti.

ARTIŞ REKORU BOLU'DA KIRILDI

Vaka artışı en fazla artan il ise komşumuz Bolu oldu. Bolu'da korona vakaları geçen haftaya göre yüzde 68 artış gösterdi. Bolu'yu yüzde 35 ile Kırklareli ve Ardahan, yüzde 34.8 ile Tekirdağ izledi. Sakarya vaka artış oranında yüzde 34.1 oran ile Türkiye'de 5'inci il oldu. Vaka sayısı yüksek olan Karadeniz illerinde ise artış ortalaması yüzde 18 ile 20 arasında değişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyada şu açıklamayı yaptı "Haftalık 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında bazı illerimizde belirgin artış var. Normalleşmeyi konuştuğumuz şu günlerde daha hızlı normal hayata dönebilmek için her birimiz tedbirlere daha çok uymalıyız.

YASAL UYARI
Yasal Uyarı : Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.

İlgili Sektörler

YORUM BIRAKIN

> E-Posta hesabınız yayınlanmayacak

> Uygun görülen mesajlar yayınlanmaktadır

Yıldız Uçar
6 gün önce
Böyle bir haberde ilk 5te olmak ta hiç hoş olmamış..