Üye Girişi
Google ile arama
Haritadan Firma Ara

Türkiye yarışmasında Marmara bölgesini Sakaryalı Müezzin ...

HaberlerSakarya
18.45, 07/07/2018
Türkiye yarışmasında Marmara bölgesini Sakaryalı Müezzin temsil edecek
 Marmara Bölgesi birinciliği için yapılan ‘Ezanı Güzel Okuma’ yarışmasını Müezzin Kayyım İsmail Samastı kazandı. 

2018 yılı Camiler ve Din Görevlileri haftası etkinlikleri kapsamında erkeklere yönelik ‘Ezanı Güzel Okuma’ Marmara Bölge birinciliği yarışması Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bulunan Tozlu Camii’nde gerçekleşti. Yarışmaya Sakarya başta olmak üzere Çanakkale, Yalova, Bursa, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Balıkesir, Kütahya, Kocaeli, Bilecik ilinden toplam 11 kişi katıldı. 11 kişi ezanı heyet önünde ezanı güzel okumak için birbiriyle yarıştı. 

Yapılan yarışma sonunda ‘Ezanı Güzel Okuma’ yarışmasının Marmara Bölge birincisi Müezzin Kayyım İsmail Samastı oldu. Samastı Türkiye şampiyonasında Marmara bölgesini temsil edecek. Samastı yarışma sonrasında yaptığı açıklamada, “Kendi memleketimizde birinci olmanın gurunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Rabbim bu heyecanı yaşamayı tüm kardeşlerimize yaşamayı nasip eylesin. 11 ilden çok kaliteli arkadaşların yarışmacı olarak katıldığı yarışmanın neticesinde güzel bir sonuç almak elbette arzu ettiğimiz bir şeydi ama inşallah bu başarı neticesinde Bitlis’te Türkiye finalinde bölgeyi temsil etmenin sorumluluğu da üzerimizde Rabbim orada bizi mahcup eylemesin. Muaffak eylesin. Tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi. 
 
Bu bir tanıtımdır.
 
 
 
 
Bu haber 2592 defa incelenmiştir.

YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan köşe yazıları veya haberlerin tüm hakları sakaryarehberim.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbiri özel izin alınmadan kullanılamaz. Haberler Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Yayınlanan haber ve fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması önceden yazılı izin gerektirir.
Habere Yorum Bırakın
  Maaşeallah Rabbım sayılarını çoğaltsın ve hıfz ettiği ile yaşamayı nasip etsin.  
 
Şaban Asrak, 09/07/2018  
 


SON GELİŞMELER